Tunnustus Sadala Külade Seltsile

Möödunud nädalavahetusel toimus Põlvamaal Eesti Külade 13. maapäev, mille motoks oli „Tugev küla = tugev Eesti!“. Seal kuulutati Eesti aasta külaks Setomaal paiknev Lüübnitsa. Jõgevamaalt nominendiks olnud Sadala külade piirkonda tunnustas eriauhinnaga Maaeluministeerium. Sadala Külade Selts pälvis maaeluminister Mart Järviku tänukirja, millel on tekst: „Tunnustan Sadala küla innovaatilise ja kogukonda haarava tegevuse eest.“


„Tänukirjale lisandus uhke ja soliidne käsitsi maalitud maasikate ja liblikatega keraamiline maiustuste vaagen, autor Helina Tilk. Aasta küla hindamiskomisjoni esimees, Riigikogu esimees Henn Põlluaas andis nominentidele tänukirja koos Janne Põlluaasa looduspildiga. Sadala looduspilt kannab nime „Liueldes laukail… peagi…“. Meeli liigutas kingituseks saadud Ave Nahkuri puitmaal, millele on kirjutatud „Sadalas hinnatakse rahvakultuuri“,” rääkis Sadala Külade Seltsi juhatuse esinaine Pille Tutt.

„Meie uus kõlakoda, lipuväljak, tulealtar ja rajatud muruplats, millele külvasime varakevadel muru koos kaeraga, andsid tunnustuse saamiseks võimaluse. Usun, et esindasime igati väärikalt oma seltsi, külade piirkonda, valda ja maakonda. Aitäh kõigile, kes meid tunnustasid, meile kaasa elasid, meie tegevusi on toetanud ja meiega koos tegutsenud,” lisas Tutt.

Jõgevamaa delegatsioon oli XIII maapäeval 13-liikmeline. Sadala külade piirkonnast osales kuus inimest, neist neli Sadala Külade Seltsi juhatusest: Vilja-Mari Luhalaid, Marje Kütt, Ludmilla Ofart ja Pille Tutt.

„Seltsi liikmed kandsid rahvalike ornamentidega tuunikaid, mis olid selleks sündmuseks soetatud. Meie maakonna osalejad kandsid rongkäigus EV100 logoga sinimustvalgeid lipukesi, on ju kestmas veel EV100 vabariiklik tähistamine,” rääkis Vilja-Mari Luhalaid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus