Tunnustus Kubja mesindustalule

Eesti Talupidajate Keskliidu eestvedamisel valiti tänavu juba viieteistkümnendat aastat järjest Eestimaa parimaid talusid. Sedakorda selgitati konkursile esitatud 15 kandidaadi seast parimaid nii tootmistalude kui ka alternatiivtootmisega tegelevate talude hulgast ning esimest korda võistlesid omavahel ka noortalunikud. Alternatiivtootmisega tegelevate talude kategoorias peeti kolmanda koha vääriliseks Kubja mesindustalu Jõgevamaal.Koos metallist majasildiga “Eesti parim talu” sai perekond Lugus ka rahalise preemia ja lambanaha.

Mesilastarusid on Kubja talus praegu seitsekümmend. Pärast lüpsikarja likvideerimist ongi Olvi ja Jüri Lugus täielikult pühendunud mesilastega tegelemisele. Kubja talu müüb nii mett kui ka taruvaiguga või õietolmuga meesegu, samuti ka eraldi taruvaigu- ja õietolmukotikesi ning mesilasvahast tehtud küünlaid. Pererahva sõnul on tänavune saak suhteliselt väike, see-eest saadi möödunud aastal rekordsaak.

Viimastel aastatel on Kubja talu saanud ka kohaks, kus ümberkaudsed mesinikud aeg-ajalt tarkusi kogumas käivad. Nimelt on siin korraldatud mesindusalaseid õppepäevi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus