Tunnustus inimestele on ka tunnustuseks maakonnale

Möödunud teisipäeval avalikustas vabariigi presidendi kantselei nende inimeste nimed, kellele antakse Eesti Vabariigi 101. aastapäeva puhul teenetemärgid. Kõrge tunnustuse pälvib seekord 112 inimest. President Kersti Kaljulaid annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi keskuses. Ning rõõmustav oli tõdeda, et pärjatute hulgas on ka kolm Jõgeva maakonnaga seotud inimest.


Valgetähe V klassi teenetemärgi saavad füüsikaõpetaja ja reaalainete populariseerija Vello Mägi ning Jõgeva juurtega muusik Raul Vaigla. Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi pälvib aga veredoonor Malle Kingsepp. Ühele maakonnale on selliste väärikate autasude omistamine kahtlemata suur tunnustus, kuid veelgi olulisem on kindlasti inimestele, keda president pidas auhindade vääriliseks.

Sest teenetemärgid on tunnustuseks inimestele nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti. Avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Kui kaks pärjatut elavad ja töötavad ka praegu meie maakonnas, siis muusik Raul Vaigla on oma elu ja tegemistega juba aastaid Tallinnas. Ometi lausus ta usutluses Vooremaale, et tunneb ennast hinges jätkuvalt Jõgeva patrioodina. „Iga asi saab kuskilt alguse. Minu muusikuelu sai ju alguse Jõgevalt. See on justkui väike oja, mis nüüd suuremaks jõeks kasvanud. Kõik on omavahel seotud,” rääkis nimekas muusik seostest sünnilinna Jõgeva ja riikliku teenetemärgi vahel.

blog comments powered by Disqus