Tunnustati tublimaid

Tublid on õppimises mõistagi teisedki vastuvõtule kutsutud. Paljud neist on hästi esinenud ka maakondlikel ja üleriigilistel olümpiaadidel-konkurssidel. Häid olümpiaaditulemusi on aga raske saavutada juhendajata, sestap austati sel õhtupoolikul ka tervet rida häid ja pühendunud õpetajaid ning koolijuhte. Kingituseks said kõik vastuvõtul viibinud tänukirja, valla logoga tassi ja muid valla meeneid, medaliga gümnaasiumilõpetajad said ka rahalised preemiad: kuldmedalistid 3000 ja hõbemedalist 1500 krooni. Põhikooli kiituskirjaga lõpetanuid premeeriti 500 ning põhikoolilõpetajaid, kel aastahinnetena tunnistusel üksnes ?viied?, kolmesaja krooniga.

Meeleolu lõi vastuvõtul Kuremaa Lasteaed-Algkooli ja Jõgeva muusikakooli õpilaste ning Jõgeva Gümnaasiumi XIb klassi näitetrupi esinemine.

?Tublimate õppurite tunnustamine annab noortele sõnumi, et omavalitsus väärtustab nende püüdlusi hea hariduse omandamisel,? ütles vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö spetsialist Marika Prave. ?Ja ega meie tublid noored, kes õpivad nii mitmes oma valla koolis kui ka eri linnakoolides, muidu omavahel kokku ja tuttavaks ei saakski, kui me neid isekeskis kokku ei kutsuks. Tulevikus loodame vastuvõtule kutsutavate seltskonda veelgi laiendada ning kaasata üritusse näiteks hariduslike erivajadustega lapsed, kes edu saavutamiseks tegelikult ju veelgi rohkem pingutama peavad kui teised.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus