Tunnustati kultuurielu edendajaid

Möödunud kolmapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud pidulikul õhtul avaldas maavanem Viktor Svjatõsev tänu Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupeo, XXV laulupeo ÜhesHingamine ja XVIII tantsupeo Meri toimumisele kaasa aidanutele, samuti kultuurielu edendanud külaliikumise eestvedajatele.

Maavanem kinkis kultuuri- ja seltsielu edendajatele oma pühendusega  märkmikud,  millel Jõgevamaa teemaline kaanekujundus.

Laulu- ja tantsupeo sihtasutust esindanud tantsutoimetajalt Vaike Rajastelt said suvisele laulu- ja tantsupeole kaasa aidanud jõgevamaalsed tänukirjad ja rahvusliku mustriga peapaelad. Kingitusega tunnustas Rajaste Tallinna-peo maakondlikku kuraatorit, Jõgevamaa rahvakultuurispetsialisti Pille Tutti. Kiidusõnad oli ära teeninud ka Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Aime Meltsas.  Maavanem kinkis aga Vaike Rajastele suvel valminud Jõgevamaa esindusraamatu.

Vaike Rajaste avaldas arvamust, et väga huvitav ja omapärane pidu oli ka Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupidu.  millele lõi erilise aura peoplats otse Peipsi kaldal.  Ka Peipsi peo lavastaja Airi Rütter avaldas tänu kõigile, kelle töö ja toetusega kultuurisündmus teoks sai, eriti kooride peadirigendile Maret Ojale, puhkpilliorkestrite peadirigendile Urmas Mägile ja Eha Niglasele, kellest peo käigus sai kapellide üldjuht.  Näidati ka Peipsi peost valminud filmi. Esines Jõgeva Muusikakooli kapell Eha Niglase juhendamisel, kes koosolijad ühisesse tantsuringi kutsus. 

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus