Tunne Kelam käsitles sise- ja välispoliitika valuküsimusi

 

Teisipäeval kohtus Jõgeva kultuurikeskuses poliitikahuvilistega Isamaa ja Res Publica nimekirja esinumbrina Euroopa Parlamenti kandideeriv Tunne Kelam, kes käsitles nii välis- kui ka sisepoliitilisi teemasid ja vastas mitmetele küsimustele.

Seni Euroopa Parlamendi kahte koosseisu valitud Tunne Kelami sõnul on selles organisatsioonis väga oluline selgitada ning põhjendada Eesti huve ja eesmärke. “Tuleviku vaatevinklist on tähtis ka asjaolu, et sageli saavad Euroopa Parlamendi liikmetest hiljem oma riigis ministrid, peaministrid või ka presidendid,” märkis ta.

Eesti riigi julgeolekule aitab Kelami sõnul tugevasti kaasa Ameerika Ühendriikide sõjaväelaste viibimine meie riigis. “Isamaa ja Res Publica Liit peab demokraatia arenguks ja õigusriigi tugevdamiseks nii Eestis kui ka kogu Euroopas igati vajalikuks võitlust korruptsiooniga,” ütles Tunne Kelam.

Tema kinnitusel tuleks Eesti käekäigule kasuks, kui nii koalitsiooni kui ka opositsiooni kuuluvad erakonnad sõlmiksid rahvusliku kokkuleppe, milles käsitletakse riigile äärmiselt oluliste probleemide lahendamist, näiteks tekitab muret  vähene sündivus ja rahvaarvu vähenemine.   

Tunne Kelam kohtus poliitikahuvilistega ka Põltsamaal ja Mustvees. Moderaatoriks kohtumisel Tunne Kelamiga oli riigikogu liige Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus