Tuli nõudis järjekordse ohvri

Eile kell 10.10 teatati häirekeskusele, et Jõgevamaal Põltsamaa vallas Lustivere külas põleb elumaja. Sündmuskohale saadeti Jõgeva keskkomando kaks päästeautot, Põltsamaa tugikomando kaks päästeautot ning operatiivkorrapidaja.

Enne päästetöötajate saabumist olid kaks inimest põlevast majast pääsenud, kellest ühele osutas kiirabi kohapeal esmaabi, teine toimetati põletushaavadega haiglasse.

Päästetöötajate kohale jõudes põles elumaja lausleekidega. Sündmuskohal selgus, et põlevas majas on üks inimene ning kohe alustati tema otsinguid. Et maja oli lausleekides, raskendas see inimese leidmist. Kell 10.48. leidsid päästetöötajad meesterahva surnukeha.

Tulekahju likvideeriti 13.15. Põlengus hävis elumaja sisemus ja katus. Tulekahju täpne tekkepõhjus on kindlakstegemisel, kuid esialgsete hinnangute kohaselt sai põleng alguse hooletust suitsetamisest.

Hooletu suitsetamise tagajärjel on Lõuna-Eestis kahe kuuga toimunud 7 rasket tulekahju, mille tagajärjel on hukkunud 2 inimest ning kannatada saanud 5.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse direktori Margo Klaose sõnul näitavad sellised sündmused inimeste hooletust ja halbu elukombeid. “Põleva suitsuga magamajäämine on ohtlik. Eriti seavad oma elu ohtu need inimesed, kellele on toas suitsetamine igapäevane rutiin,? sõnas Klaos. “Soovitame kõigil inimestel paigaldada koju tulekahjuandurid, mis lisaks elu päästmisele aitab kaitsta ka kodu.?

Evelin Uibokand,
Lõuna-Eesti Päästekeskus avalike suhete büroo juhataja

blog comments powered by Disqus