Tulge Jõgevamaa tasuta piknikupeole!

Samuti on Jõgevamaal alati au sees olnud traditsioonilised elualad ? põllumajandus ning Mustvee piirkonna ilmet juba sajandeid kujundanud kalandus. Kui lisada siia juurde veel tublid inimesed ning elujõulised perekonnad, keda Jõgevamaal õnneks kuhjaga jagub, tibake päikesepaistet ja hulgaliselt rõõmsat tuju ja meelelahutust, saamegi kokku ühe õige Kalevipoja Kala- ja Veefestivali, kuhu on oodatud nii kõik Jõgevamaa elanikud kui ka külalised kaugemalt.

Päev vabas õhus

Miks me taolise ürituse korraldamise ette võtsime? Ikka selleks, et kõigile maakonna elanikele ja ka kaugemalt tulnud huvilistele Jõgevamaa Peipsi äärset piirkonda ja sealseid traditsioone tutvustada, anda võimalus kalameestel ning kalandusega seotud ettevõtjatel end näidata ning mis kõige tähtsam ? veeta meeldiv päev koos pere ja sõpradega vabas õhus, sekka head kalasöögid, laadamelu, killuke kultuuri ja lustimist.

Seda, et 19. augustil tasub Peipsi äärde tulla, näitab juba kasvõi väljast poolt maakonda saabuvate huviliste suur arv ? oma kohaolekuga on lubanud festivali austada Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel, mitmed ministrid ja Riigikogu liikmed, samuti mitmete välisriikide saadikud ja paljud-paljud teised.

Kalevipoja Kala- ja Veefestivalil on kavas mitmekesin meelelahutusprogramm, kus leiavad endale sobiva nii memm-taat kui põlvepikkune poisike, vahepeale jäävatest inimestest rääkimata. Hommikul on kindlasti jälgimist väärt Kaitseväe orkestri esitatav vigurmarss Mustvee sadamas regulaarlaevaliini avamisel, terve päev saavad soovijad laevaga Mustveest Omedusse ja tagasi sõita.

Kogu pere üritus

Alates kella 11st on Kasepääl avatud suur Kalevipoja Kalalaat, kuhu oma kaupa näitama ja toodangut tutvustama on tulnud hulgaliselt eelkõige kalandusega seotud ettevõtteid. Lisaks puhtalt kalandusega seotud laadakauplejatele on esindatud ka käsitöölised ümbruskonnast ja kaugemalt ning ühele õigele laadale kohaselt on võimalik maitsta ja osta kohapeal valmistatud erinevaid kalaroogasid.

Kell 13 on aga kõigil võimalik panna proovile enda oskused ja õnn, sest Omedu jõel algab kalapüügivõistlus, kus selgitatakse välja kõige kõvemad kalamehed.

Kell 18 avatavas kalaköögis aga näitavad erinevad ministeeriumid, Jõgevamaa omavalitsused ja maavalitsus ning teised kokakunstihuvilised, kuidas käib õige kalatoidu valmistamine, uhhaad jagada on lubanud aidata ka Vabariigi President.

Kogu päeva esinevad laadaplatsil isetegevuskollektiivid. Õhtune festivali avakontsert saab alguse kell 16 Kasepääl ning seal astuvad üles üle 20 Jõgevamaa isetegevuskollektiivi, õhtut aitab lõbusamaks muuta Arlet Palmiste ning alates kella 19st saab kaasa laulda koos Reet Linnaga, kella 20st on võimalik jalga keerutada Mait Maltise saatel. Kel südaööks veel jalad kannavad ning vaim ergas, neile hakkab tantsumuusikat mängima DJ Kaupo Mitt.

Kalevipoja Kala- ja Veefestival on mõeldud tulekuks kogu perega ja pole karta, et pisipõnnil laadal ja õhtuse programmi ajal igav hakkab ? pesamunadele on mõeldud lastenurk koos batuutide ja Fredi showga ning neil hoiavad silma peal kasvatajad.

Siiski pole elu Peipsi ääres alati nii lustlik ja rõõmus, kui Kalevipoja festivali meelelahutusprogramm ning piirkonna arenguks on vaja läbimõeldud tegutsemist ning probleemide arutamist. Seepärast oleme korraldanud ka seminari ja ümarlaua, kus arutatakse nii Peipsi kalavarude ning planeeritava Kesk-Peipsi sadama projekti kui Peipsi piirkonna arengu ja turismiküsimuste üle.

Ootame kõiki koos sõprade ja peredega reedel Peipsi äärde Mustveesse ja Kasepääle. Tulge Jõgevamaa tasuta piknikupeole!

AIVAR KOKK,
maavanem Kalevipoja tegude maalt

blog comments powered by Disqus