Tulge Emumäe jooksule!

Stardipauk antakse kell 13. Jooksjad saavad valida viie- ja kümnekilomeetrise distantsi vahel. Lühem ring on avatud ka (kepi)kõndijatele. Rada kulgeb enamasti mööda kõva pinnakattega teed, kuid erinevalt möödunud aastast tuleb jooksjatel osa distantsist läbida ka põllu- ja metsateedel.

Jooksu start ja fini? on Emumäe tipus vaatetorni juures. Kõik lõpetajad saavad diplomi, osalejate vahel loositakse välja mitmesuguseid auhindu. Erinevalt paljudest teistest rahvajooksudest on Emumäe jooksul osalemine kõigile eelregistreerujatele tasuta. Kohapeal registreerijad peavad maksma osavõtumaksu 25 krooni.

Emumäe jooks toimus esmakordselt möödunud aastal. Korraldajad otsustasid nimelt, et lisaks väga populaarseks kujunenud Eesti järvejooksude sarjale võiksid meie looduskaunitel kõrgustikel toimuda ka mäejooksud. Emumäe jooks tegi otsa lahti ning korraldajad loodavad, et ka teistes Eestimaa mägisemates valdades on piisavalt aktiivseid inimesi, kes oleksid valmis algatama mäejookse. Mägised pinnavormid pakuvad jooksjatele põnevat vaheldust.

Mullu oli Emumäe jooksul ligemale 120 osavõtjat, kõige kaugem osaleja tuli koguni Kreekast. Tänavu loodavad korraldajad stardis näha vähemalt 150 spordihuvilist.

Täpsem info ja jooksule registreerimine veebilehel
http://sepp.offline.ee/EmumaeJooks/.
Lisainfo Elen Mitilt (elen.mitt@ee.aga.com või 512 0375) ja
Viljar Mooritsalt (vmoorits@deloittece.com või 512 4301).

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus