Tuleviku Linna mängus võitsid kõrghariduse ja perega seotud ideed

Neljapäeval ja reedel Põltsamaa kultuurikeskuses mängitud Tuleviku Linna mängus pälvisid osalejate ning pealtvaatajate endi poolsel hindamisel võrdse arvu punkte ideed rajada lossikompleksi Toidutehnoloogia Kolledzh ehk Põltsamaa ülikool ning ehitada jõe äärde Rohelise Ranna Perekeskus.

iii

Põltsamaa lossikompleksi Toidutehnoloogia Kolledzi rajamise ideed esitlenud ühe mängijaterühma eestvedaja, Põltsamaa abilinnapea Sven Lassi sõnul saadaks tulevase kõrgkooli üks hoone lossikompleksi varemetes väravahoone renoveerimisega. Seal asuksid juhtkonna ja õppejõudude ametiruumid. Õues õppimise propageerimiseks rajatakse amfiteatri tüüpi loengusaal. Veel on olemas õppeklassid, laboratooriumid, kinosaal ja teaduslik raamatukogu ning restoran, mis on plaanitud konvendihoonesse.

Rohkem kõrgharidusega inimesi

“Pidasime oluliseks, et tulevase kolledzhi kõikidel osadel oleks polüfunktsionaalne roll,” rõhutas mängurühma kuulunud Põltsamaa Kunstikooli juhataja Ethel Hakkaja.

Idee autorid tõid esitlusel välja ka võimalikud rahastajad, kusjuures projekti finantseerijate seas nimetati ka haridus- ja teadusministeeriumi. Samuti oli hinnangut küsitud ekspertidelt. Plaanile andis  positiivse hinnangu Põltsamaa Ametikooli direktor Viive Kibena, kes tunnistas, et ka selles õppeasutuses on mõlgutatud mõtteid rakendusliku kõrghariduse andmisest.   

Sven Lass põhjendas toidutehnoloogia kolledzhi idee väljapakkumist sellega, et tarvis oleks suurendada kõrgharidusega inimeste osakaalu Põltsamaal.

“Haritud inimesed on ettevõtlikumad, huvituvad rohkem kodulinna käekäigust, oskavad kasulikult ja tervislikult vaba aega veeta. Ühtlasi oli meie soov põneva rakenduse leidmine lossikompleksile. Tunnistame sedagi, et meie idee on tulevikku vaatav ja utoopilinegi. Ei maksa unustada, et tegemist oli ennekõike mänguga,” ütles ta.

Tuleviku Linna mängus  sai maksimaalse arvu punkte ka idee rajada Põltsamaale Rohelise Ranna Perekeskus. Mängijate rühma üks eestvedajaid, noorteühenduse Juventus projektijuht Heidi Paabort rääkis, et tulevases perekeskuses oleksid Uue-Põltsama mõisahoonesse ehitatav tööhõive- ja koolituskeskus, sotsiaalkeskus ja noortekeskus ning seiklusmaja, mis sobiks seni kasutamata hoonesse, mille praeguseks omanikuks on Põltsamaa Majandusühistu.

Spaad ja promenaad

“Rohelise Ranna Perekeskuse loomisega soovime luua perekondadele hubased ja köitvad võimalused rohkem koos olla, ühiselt puhata ja aega veeta, meeldivalt meelt lahutada ja kaasa lüüa ka seiklustes. Oma ideega pidasime oluliseks sedagi, et kui põltsamaalastel on oma kodulinnas hea olla, siis tuleb linna ka rohkem külalisi kaugemalt,” lisas Paabort.

Mängijad, kelle üks liider oli Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõunik Maimu Kelder, presenteerisid mõtet rajada Põltsamaa jõe promenaad. Projekt sisaldas ka ideed pakkuda võimalust elektroonika abil aasta ringi linnulaulu kuulata. Samuti tutvustati ideed ehitada Põltsamaale spaa koos basseiniga. Seda välja pakkunud mängijate rühmas osales ka Tuleviku Linna mängu noorim, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi  teise klassi õpilane Hanna-Liisa Mölder, kes rääkis esitlusel tulevase lastebasseini väljanägemisest. Seal peaks  tema sõnul olema väga palju mänguasju, palle ja ilusaid lamamismatte.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus