Tulevik sõltub meie käitumisest

Jõgevamaa aasta oodatuim sündmus – Jõgevatreff on käes. Mootorrattad põristavad ümbruskonna teedel ja laupäeval saab linnas uhket paraadi näha.
Kahjuks pole salalik viirus kusagile kadunud. Nakatumisnumbrid on pöördunud riigis uuesti tõusule, kuigi üha enam rahvast saab vaktsineeritud. Paraku pääsesid noored vanuses 19–39 vaktsineerima alles kuu tagasi. Just nende kaudu see viirus praegu levib. Nagu kinnitas Jõgevatrefi korraldaja Eigo Ellisson, on motomehed kõik vaktsineeritud ja tehtud on ka vajalikud testid. Nende kaudu mingit kollet ei saa tekkida.
Augusti- ja septembrikuu toovad üle Eesti mitmeid suurüritusi. Neid jagub Jõgevamaalegi. Mis saab Küüslaugufestivalist või Kuremaale plaanitud kontsertidest? Valitsus pole suurürituste korraldamise osas selget seisukohta öelnud. Teada on, et rohkem kui 50 inimesega siseüritustel tuleb hakata varsti kontrollima vaktsineerimistõendit. Ka suurematel väljas toimuvatel rahvakogunemistel tuleb telefonist vastav äpp üles otsida või sertifikaat ette näidata.
Lätis toimib see juba pea kuu. Riia linnas ei saa restorani, kui sul pole vaktsineerimistõendit ette näidata. Meie oleme otsustanud kõike lubamatult kaua. Nüüd vajame selgust ja kiiresti.
Juba esmaspäevast, 2. augustist tuleb ühistranspordis hakata taas maski kandma. Nii et Põltsamaale või Tartusse minnes tuleb see edaspidi rongis või bussis ette panna. Nii otsustas valitsus.
Peame lootma parimat, ehk hakkavad numbrid uuesti alanema, rahvas saab aru vaktsineerimise vajalikkusest.

blog comments powered by Disqus