Tulevases Kuremaa hooldekodus võivad koha saada ka Tartu valla vanurid

Möödunud neljapäeval toimunud Jõgeva vallavolikogu ja vallavalitsuse liikmete tutvumiskäigul Tartu valda selgus naabrite valmisolek hakata koostööpartneriks Kuremaale rajatava hooldekodu majandamisel.

Ettevõtlusvaldkonnas peavad vallad vajalikuks kogemuste ja info vahetamist tööstusparkide väljaarendamisel. Mõlemale piirkonnale on oluline teema ka omavalitsuse ökonoomsem juhtimine, milles Jõgeva vallajuhid Tartu vallast eeskuju võtta soovivad.  

Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk tutvustas mõttevahetusel Tartu valla esindajatega valimisliidu Hea Vald valimislubadust ehitada Kuremaale kuni 60-kohaline hooldekodu, kus hakatakse pakkuma ka päevast hooldusteenust. Tema sõnul on plaan renoveerida selleks investorite kaasabil kunagised ühiselamuhooned.

Tartu vallavanem Aivar Soop ja sotsiaalnõunik  Jaana Puur avaldasid arvamust, et ka nende piirkonna vanureid võiks tulevikus Kuremaa hooldekodusse elama suunata.  Hooldekodu ehitamist Kuremaale arutatakse ka Jõgeva ja Tartu valla omavalitsustegelaste järgmistel kokkusaamistel.

Kohtumisel oli kõneaineks ka  tööstusparkide väljaehitamine, mis on prioriteediks nii Tartu kui Jõgeva vallas. Mõlemad vallad tegelevad tööstuspargi arendamise projektiga eesmärgil edendada ettevõtlust ja luua uusi töökohti.

“Leppisime kokku, et teeme selles valdkonnas koostööd, vahetame informatsiooni ja kogemusi ning otsime ettevõtjaid, kes sooviksid asuda tööstuskülades tegutsema,” ütles  Aivar Kokk.

“Kuulates vallavanem Aivar Soobi ja pearaamatupidaja Maire Teppo asjatundlikke selgitusi, saime kinnitust oma ideedele valla raha kokkuhoidmiseks. Järgmise aasta eelarve tasakaalu viimiseks tuleb nii vallavalitsusel kui vallavolikogul raskeid, kuid vajalikke otsuseid teha. Täna on veel eelarvest puudu ligi viis miljonit krooni. Üheks kokkuhoiu võimaluseks on kindlasti valla ja kõikide valla allasutuste, nende hulgas ka sihtasutuste raamatupidamise koondamine vallavalitsusse, nagu seda on tehtud Tartu vallas,” lisas Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus