Tuleva-aastast Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupidu peetakse Kasepääl

Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu peetakse tuleval aastal Kasepääl. Pidu saab teoks 3. juunil ning selle pealavastajateks on Ave Anslan ja Mare Talve.


Peo toimumiskoht ja -aeg said paika üleeilsel korraldustoimkonna nõupidamisel.

“Peo ideekavandi autori Ave Anslani soov oli, et pidu toimuks kaunis looduslikus keskkonnas ja Kasepää laululava vastab sellele tingimusele,” ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Raivo Suni.

Laulu- ja tantsupeo ideekonkursile, mille tähtaeg tiksus täis aprillis, esitatigi vaid üks, Ave Anslani koostatud kavand ning see otsustati ka peo stsenaariumi lähtepunktiks võtta. Ideekavandi olulisim märksõna on “hetk”. Kavandi autori arvates saab inimene oma olemuselt seda rikkamaks, mida rohkem ta oskab tabada erinevaid hetki. Paraku on inimeste mõttejõud tänapäeva elu virrvarris suunatud pigem mujale kui hetke tabamisele. Pidu keskendubki inimese elu olulistele hetkedele, mida võib nimetada ka pöörihetkedeks.

“Ideekavand, mille konkursile esitasin, oli üsna üldsõnaline, ent nüüd tuleb hakata seda tõsiselt edasi arendama,” ütles Ave Anslan. “Istumegi koos laulupeo pealavastaja Mare Talvega peatselt maha, arutame kummagi ideed läbi ning paneme paika repertuaari. Ehkki sõna “hetk” on peokontseptsioonis olulise tähendusega, ei maksa seda käsitleda veel peo pealkirjana.”

Tuleval suvel toimub Tallinnas teatavasti XII noorte laulu- ja tantsupidu ning sellest tulenevalt esitavad laste- ja noortekollektiivid ka maakondlikul peol noortepeo laule-tantse: muud nad lihtsalt ei jõuaks ära õppida. Täiskasvanute repertuaari valikul lähtutakse eelkõige peo ideekavandis sisalduvatest mõtetest.

Raivo Suni sõnul lepiti üleeilsel nõupidamisel kokku peo ettevalmistustega seotud tähtajad. Oktoobri alguseks peaksid lavastajad paika panema repertuaari ning esitama ka need nimed, kellega nad soovivad peo lavastusgrupis koostööd teha. Registreerumine peole toimub 17. oktoobrist 15. novembrini peo kodulehel. Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupeo peakorraldajaks on Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus