Tuletõrjeselts igasse valda

Kolmapäeval Aidu Külalistemajas toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul osalenud  Lõuna-Eesti Päästekeskuse direktor Margo Klaos  rääkis päästeteenistuse ja omavalitsuste koostöövõimalustest vabatahtlike tuletõrjeorganisatsioonide loomisel ning nende tegevuse korraldamisel.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse direktor Margo Klaos nimetas vabatahtlike tuletõrjeühendusi tänuväärseteks koostööpartneriteks riiklikule päästeteenistusele. “Kui omavalitsuses on julgeid ja aatelisi inimesi, kes on valmis õnnetuste tagajärgede likvideerimisel ning teemakohases ennetustöös, tasuks kindlasti mõelda selliste organisatsioonide moodustamisele. Praegune rahastamissüsteem võimaldab anda mittetulundusühingutena tegutsevatele tuletõrjeseltsidele püsitoetusi, kusjuures vastavad rahasummad on koguni suurenemas,“ märkis ta.

Margo Klaose sõnul tegutseb Jõgevamaal praegu MTÜ-na Voore Tuletõrje Selts. “Kestavad ka kohaliku omavalitsuse ja päästeameti vahelised läbirääkimised sarnase organisatsiooni loomiseks Pala vallas,“ märkis ta.

Saare vallavanema Jüri Marozovi sõnul tuleks mõelda ka noorte vabatahtlike koolitamisele. “See tagaks järjepidevuse ka sel juhul, kui vanema või keskmise põlvkonna seltside liikmed ühel või teisel põhjusel enam päästetöödel osaleda ei saa.“

“Päästeamet peab igati oluliseks kaasa aidata vabatahtlike ja samuti ka seltsidesse kuuluvate noorte koolitamisele,“ lisas Margo Klaos.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse direktori sõnul võiksid omavalitusjuhid ergutada oma piirkonn kauplusi ka suitsuandureid müüma.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus