Tuleohutuse eest vastutame ikka ise

Sellel nädalal kontrollisid päästeameti inspektorid taas tuleohutusnõuete täitmist kortermajade üldkasutavates ruumides. Tegemist pole küll esimest korda toimuva kampaaniaga, aga endiselt leidub kortermaju, kus tuleohutusnõuetest kinni ei peeta ning kus olukord on enam kui kurb. Vaatepilt, mis avaneb, on tegelikult uskumatu.


Hämmastav, mida trepikodades ja keldrite vahekäikudes  jalus hoitakse. Seal on külmkappe, lillepotte, toataimi ja muud kola, mida enam ammugi vaja ei lähe. Hoolimata päästeameti pidevatest meeldetuletustest, millega palutakse korteriühistuil seista hea selle eest, et ebavajaliku kraami jaoks  prügikonteiner tellitaks, jääb vana kola ikka vedelema.

On kurb, et hoolimata pidevast teavitamisest ja hoiatamisest usutakse ikka, et „minuga ei juhtu“ ja „kontroll minuni ei jõua“. Jõuab küll. Ja kui enne ei jõua inspektor, võib tulla tulekahju, kus evakueerumisel selgub, et needsamad lillepotid ja külmkapid saavad saatuslikuks.

Fotod ja lood kinnitavad taas kurba tõsiasja: oma ohutuse eest ei saa seista keegi teine, ikka  inimene ise. Korteriühistul tuleb seista hea selle eest, et maja keskkond oleks turvaline ja ohutu. Olgem üksteise vastu lugupidavamad ja hoolivamad. Las prügi ja kasutud esemed leiavad tee prügikasti, mitte ei jää koridori või keldrisse tolmu koguma.

 

blog comments powered by Disqus