Tulemas on loetud raamatute laat

Igaühel meist on raamatuid, mis koju enam ära mahtuda ei taha või mis on kunagi ostetud, läbi loetud ja nüüdseks unustusehõlma vajunud. Raamatut ju eesti inimene ära ei viska, tuttavale ka vana asja ei kingi ning nii ongi meie kodudesse kuhjunud tarbetut kirjavara.

Siin tuleb appi raamatukogu. Annetades oma kodused ülejäägid raamatukogule, saadakse seal asendada lagunenud või kaotsi läinud eksemplare ning ülejäänud sümboolse hinna eest ära müüa. Saadud väikese tulu aga suuname uuesti raamatute, just eriti nõutavate, ostmiseks.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu on varemgi vastu võtnud kodudesse seisma jäänud raamatuid ning korraldanud nende odavat müüki, samuti neid lausa tasuta ära andnud. Kogemused näitavad, et taoline ettevõtmine vajab kordamist, sest paljud inimesed ei ole veel sellist võimalust avastanud. Teised jälle pole kursis, et ka raamatukogust võib väga soodsalt soetada teose, mis kunagi ostmata jäi.

Et rõõmu jaguks kõigile, oleme plaaninud korraldada kogutud raamatutest loetud raamatute laada. Ürituse heaks kordaminekuks palumegi vaadata üle oma kodused raamaturiiulid, sorteerida välja ebavajalik ning tuua see raamatukokku. Võtame vastu lasteraamatuid, ilukirjandust, teatmeteoseid ning aimekirjandust, aga ka kassette, DVD– ja

CD-plaate. Äraantavad teavikud peaksid olema puhtad ja terved.

Seekordne raamatulaat saab teoks 9. mail Põltsamaa lossihoovis Tartu kirjandusfestivali Prima Vista  raames. Annetused palume tuua meie raamatukokku Põltsamaal Veski 3 tööpäevadel kell 8.00-18.00 märtsi- ja aprillikuu jooksul, et meil jätkuks aega kirjavara sorteerimiseks ja laadaks valmistumiseks.

Kuigi tegu on keskraamatukogu ettevõtmisega, sõidame ringi kogu maakonnas ja eelnevalt kokkuleppele jõudes võime raamatuid vastu võtta ka teiste raamatukogude juures. Äärmisel juhul oleme valmis raamatutele koju järele tulema.

Seega — teeme oma kodudes uutele raamatutele ruumi, aitame raamatukogul asendada lagunenud eksemplare ning võimaldame teistel inimestel rõõmu tunda ammu unustatud  menukist.

RUTT RIMMEL, Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu juhataja

blog comments powered by Disqus