Tulekul suured rattasõidud

Tänavu 16. juunil sõidetav 11. Kalevipoja rattamaraton kutsub potentsiaalseid osalejaid avatud rajale ning võistlustrassi tutvustavale matkale juba eeloleval laupäeval kell 12. Nagu ütles korraldustoimkonna liige Raul Soodla, juhatab see Kuremaa ümbruses sisse tõsise rattanädala.


Kalevipoja rattamaraton kuulub Hawaii Expressi Estonian Cup rattamaratonide sarja ning on võistluste kolmas etapp. Korraldajaks on jalgrattaklubi Vooremaa Centrum ning üheks peakorraldajaks ka endine tipprattur Tarmo Raudsepp.

„Ettevalmistused on sujunud plaanipäraselt, sest üheteistkümnendat korda korraldada on ikka lihtsam kui esimest korda. Koostööpartnerid on samuti vanad tuttavad,” ütles Raudsepp. Tema sõnul on võistluspäeval rattamaratoni korraldusliku poolega seotud 70-80 inimest.

Alates 2008. aastast toimuval rattamaratonil on seni võidurõõmu nautinud ainult Eesti tippu kuuluvad mehed alates Jaan Kirsipuust. Vooremaa meestest on ainsana esikoha võitnud Erki Pütsep ja seda koguni kahel korral, 2012. ja 2014. aastal. Soodla sõnul on ka seekord starti oodata vabariigi tugevamaid eesotsas eelmise aasta võitja Gert Jõeäärega. „Milliseks kujuneb Rein Taaramäe osalemine meie rattamaratonil, veel ei tea,” lausus Soodla.

Rattamaraton toimub Kuremaa ja Laiuse vahelisel alal kolmel distantsil. Matkarajal on sõidumaa pikkus ca 20 km, maratonirajal 40 km ja GP sõidul 70 km. „Need on kõik orienteeruvad pikkused. Kõige populaarsem on kahtlemata 40 km pikkune võistlusmaa, kus osalejate arv peaks küündima tuhande juurde. Kokku ootame rattamaratonile koos lastega umbes kahte tuhandet sõitjat,” rääkis üks korraldajatest Raul Soodla.

Mõeldes lähenevale Küüslaugufestivalile, panevad Kuremaa vahefiniši võitjale auhinna välja festivali korraldajad. Kõige põnevam saab ilmselt olema Laiuse mäe tipus olev Würthi mäkketõusu vahefiniš. Soodla sõnul on seal sõitjaid alati millegi põnevaga üllatanud korraldajate meeskonna liige Raul Taul. „Mis seekord üllatuseks tuleb, näitab aeg,” märkis Soodla.

Kuid suured rattasõidud toimuvad Kuremaal ka sel nädalavahetusel. Pühapäeval, 10. juunil kell 11 antakse Kuremaal start rahvusvahelise juunioride velotuuri 4. etapile, mille pikkuseks 91 km. Kell 14 algab aga samast Jõgeva rattaralli, mis heaks treeninguks Kalevipoja rattamaratonile.

Samal ajal avatakse aga Kuremaa lossis omakandi kuulsa mehe Erki Pütsepa medalituba, kus huvilistele jäävad püsivaks vaatamiseks kunagise olümpiamehe Pütsepa poolt võidetud säravamad auhinnad.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus