Tulekahjus hukkusid mees ja naine

Hermanni tänaval põlevast elumajast teatati päästeteenistusele viis minutit enne kella üheksat õhtul. Kustutama sõitsid tuletõrjeautod Põltsamaalt, Jõgevalt, Võhmast, Kolga-Jaanist ja Imaverest ning operatiivkorrapidaja Jõgevalt. Kuue korteriga puidust elumaja katusest ulatusid leegid juba välja ja maja ülakorrus oli paksult suitsu täis. Päästjad aitasid põlevast majast viis inimest välja ja kui selgus, et majas võib olla veel inimesi, alustati kohe nende otsinguid. Ülemise korruse korterist leitigi kaks majaelanikku, kuid 57-aastane mees ja temast kaks aastat noorem naine olid juba hukkunud. Päästjatel kulus 120- ruutmeetrilise elamu kustutamiseks ligemale neli tundi. Põlengus hävis osaliselt maja katus, tulekahjustusi sai üks korter ning teised said suitsu- ja veekahjustusi.

“Kuigi Hermanni tn 9 elamu kuulub 91 protsendi ulatuses eraomandusse, püüame tulekahjus kannatanud aidata. Täna viisime põlenud maja katuse jaoks ajutiseks kattematerjali. Tänaseks on linnavalitsusele laekunud ühe elaniku avaldus abi taotlemiseks,” rääkis Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu täna Vooremaale. Tulekahju tekke põhjus on selgitamisel, kuid naabrid kahtlustavad, et see võis tekkida ühe viinalembese elaniku hooletusest lahtise tulega ümberkäimisel. Selles majas on pääsenud tuli lahti mitmel korral varemgi, kuid mitte nii traagiliste tagajärgedega kui nüüd.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse pressiesindaja andmetel on Eestis käesoleval aastal hukkunud 90 inimest, neist kuus Jõgevamaal.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus