Tule suurele üleriigilisele võistumängimisele!

Alanud on registreerumine Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatavale suurele üleriigilisele võistumängimisele, millega soovitakse väärtustada ja taasavastada eesti pärimusmuusika pillimängutraditsiooni ning anda noortele muusikutele täiendav eneseväljendamise ja enese proovilepaneku võimalus.

Võistumängimisele on oodatud kõik muusika- ja huvikoolides pärimusmuusikat õppivad noored alates 7. eluaastast. Eesti Pärimusmuusika Keskuse kaugemaks eesmärgiks on ühise üleriigilise võistumängimise korraldamine igas eas pillimeestele ning kõikidele Eesti rahvapillidele.

Võistumängimine toimub nooremas ja vanemas vanusegrupis, osalejatelt oodatakse kahte eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks peab olema esitaja kodukandist või -maakonnast.

Pilligruppe, milles mõõtu võetakse, on seitse: kannel, lõõts, viiul, torupill, hiiu kannel, pärimusmuusika puhkpill (sarv, vile, parmupill) ja avatud klass (kõik muud pillid, nt kitarr, akordion, flööt, saksofon jne).

Võistluse käigus hindab žürii mängija traditsiooni tundmist ja individuaalset meisterlikkust. Žüriisse kuuluvad Celia Roose, Neeme Punder, Veljo Tormis, Jalmar Vabarna ja Jaanus Põlder Eestist ning Christina Frohm Rootsist. Iga pillirühma parimaid tunnustatakse ning parimatest parimad saavad esinemisvõimaluse XVII Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Osavõtuks tuleb 20. aprilliks 2009 ära täita registreerimisleht, mis asub aadressil www.folk.ee/voistumangimine

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus