Tule Õnnepanka – tegijaks!

Oleme grupp tavalisi inimesi, kellele Teeme Ära! 2008 koristusaktsioonis osalemine andis kogemuse ja usu, et koos ühise eesmärgi nimel tegutsedes on võimalik olulisi asju ära teha. Teine ja ehk veel olulisem asi, mille sellest ettevõtmisest kaasa saime, on teadmine, et Eestimaa on täis häid ja aktiivseid inimesi, kes tahavad maailma enda ümber paremaks  muuta.

iii

Neid kaht asja kokku pannes tekkiski meil lihtne mõte – mis siis, kui hakkaksime mitte ainult ümbritseva looduse, aga ka ümbritsevate inimeste heaks koos tegutsema.

Igaühel meist on oskusi ja teadmisi, millest keegi praegu siinsamas Eestimaal hädasti puudust tunneb. Üks hea nõu või tegu võib kellegi teise ellu palju rõõmu ja otsustavat tuge tuua. Ja ei ole ju kahju anda, kui tead, et saad kellegi elu seeläbi paremaks muuta.

See on niivõrd lihtne ja samas kummaline mõte tänases maailmas, kus oleme harjunud häid tegusid tegama ja  abi saama raha eest. Hästi, kellegi elu läheb paremaks, aga mida saab sellest tegija, võib lugeja küsida?

Ehk on meie hulgas veel inimesi, kellele pakub tõelist rõõmu andmine, teamine, et just tema panus tegi kellegi elu palju paremaks ja elamisväärsemaks. Praegusel raskel ajal on meie ümber palju inimesi, kellel on raske ja kes ei oska ega julgegi abi paluda. Samal ajal on mitmed meist oma talendi ja teadmistega tegevusetult istumas ega näe võimalustki, kuidas ennast teistele oluliseks ja vajalikuks teha. Aga me kõik tahame ju tegelikult tunda, et meil on siin maailmas oma ainulaadne koht teiste seas.

Selline lihtne mõte kasvas ideeks asutada üks koht, kuhu saab tulla häid tegusid jagama. Kuidas me muidu üksteist üles leiaksime? Ehitame koos üles ühe uutmoodi panga – Õnnepanga!

Õnnepank on heade tegude vahetamise koht, kus igaüks saab oma kaasmaalastega jagada seda, mida ta oskab ja teab, ning vajadusel ka ise teistelt tuge saada. See on ainuke pank maailmas, kus ei ole raha ega intresse. On ainult inimesed ja head teod.

Õnnepank koosneb kahest üksteist täiendavast süsteemist. Abipakkujate ja abivajajate kokkuviimiseks on suve alguseks valmimas Õnnepanga veebiportaal. See on Õnnepanga virtuaalne süda, kus heade tegude vahetajad kokku saavad. Igaühel on seal võimalik teistele abi pakkuda ja ise teistelt abi saada. Heade tegude tegemise eest saab Õnnepangas mitte raha, vaid tänutähti. Lisaks portaalile on Õnnepangal kavas luua üle-eestiline võrgustik, mis on mõeldud kõikidele neile, kellele virtuaalsest võrgust ei piisa. Igas maakonnas hakkab tegutsema Õnnepealik, kes aitab kohalikke seltse ja aktiivseid inimesi Õnnepanga  tegemistesse haarata. 

Õnnepanga üleriigilise võrgustiku loomisega oleme algust teinud. Kutsume kõiki häid Jõgevamaa inimesi kaasa, et ka oma kodukohas elu rõõmsamaks muuta ja üksteisele senisest veel aktiivsemalt toeks olla. Äkki tahad just Sina olla Jõgevamaa Õnnepealik, kes  koos oma maakonna kõige toredamate inimestega ümbritsevat elu õnnelikumaks hakkab muutma?

Mida teeb Maakonna Õnnepealik? Aitab luua Õnnepanga võrgustikku oma maakonnas – haarab kaasa oma maakonna kõige toredamad ja aktiivsemad inimesed valdadesse, küladesse ja linnadesse kohalikeks õnnepealikeks. Kohalik õnnepealik aitab kokku viia abipakkujad ning -vajajad oma lähikonnas ning mõtleb koos teiste õnnepealikega välja viise, kuidas koos tegutsedes vanadest valudest hoopis uued rõõmud välja võluda.

Miks võiks Jõgevamaa inimestele Õnnepanka üldse vaja olla? Aga seepärast, et Õnnepank ärgitab inimesi märkama ja aitama, motiveerides ühiste probleemidega tegelema ja neile lahendust otsima. Samuti tahab Õnnepank edendada Jõgevamaa inimeste vahelist suhtlemist ja läbikäimist. Ehk saavad koos tegutsedes laheduse ka kõige keerulisemad küsimused, mis juba aastaid inimeste kokkutulemist on oodanud.

Kui tundsid nüüd, et Õnnepanga tegevus võiks midagi tähendada ka Sinu jaoks, Sa soovid  panustada oma oskusi-aega-võimeid-unistusi uuelaadse kogukonna arendamisse või toetada Õnnepanga loomist ja tegutsemist mõnel muul moel, siis palun kirjuta aadressil: agnes@onnepank.ee 

iii

AGNES LAINE, Õnnepanga võrgustikutiimi juht

blog comments powered by Disqus