Tuhkatriinust on saanud kaunitar

Volikogul ja linnavalitsusel pole soovi teha muudatusi ainult muudatuste pärast, vaid selleks sunnib elu ise. Pikaajaline prognoos näitab kooliõpilaste arvu vähenemist.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi hoolekogu esimehena ei poolda aga ka mina koolide liitmist. Miks siis?

Jõgeva Ühisgümnaasiumi ajalugu ei ole pikk. 1990. aastate alguses loeti seda kooli väga heaks kooliks. Kooli allakäik algas ajast, mil linnas võimulolijad kaotasid ära koolide teeninduspiirkonnad ja hoo sai sisse õpilaste selekteerimine. Jõgeva Ühisgümnaasium pidi leppima kehvema osaga kontingendist. Valitses suundumus, et põhikooliosa paremad lõpetajad läksid teistesse koolidesse.

Tagantjärele tundub uskumatuna, et kool pidi vastu võtma õpilased, kes teistest koolidest õpiprobleemidega välja langesid. Samuti oli kooli kaasajastamine alarahastatud. Esialgselt lubatud rahasummad kuivasid märkamatult kokku. Ilusas koolis tahavad aga käia kõik lapsed.

Eduka naabriga saab konkureerida kahel viisil: talle kaikaid kodaraisse pildudes või siis tema edu põhjusi analüüsides ja proovides asju temast paremini teha. Seda teist teed ongi Jõgeva Ühisgümnaasium läinud.

Head õpetajad

Kool ei saa heaks läbi pikaajaliste traditsioonide, vaid õpilastele antava hea hariduse kaudu. Kõik algab õpetajatest. Jõgeva Ühisgümnaasiumis on väga head õpetajad.

Maakonna 19 ainesektsiooni esimehest on 10 Jõgeva ÜG õpetajad. Õpetajate täiendkoolitus käib tiheda graafiku alusel. Tean seda oma kogemustest, sest mu Jõgeva Ühisgümnaasiumis töötava abikaasa koolivaheajad mööduvad täiendõppe tähe all.

Tulemus ongi käega katsuda. Maakonna aineolümpiaadidelt tuli Jõgeva Ühisgümnaasiumi 28 esikolmikukohta, mis on järeletegemist vääriv tulemus. Geograafiaolümpiaadi üleriigilises voorus saavutas II koha Ragnar  Kriiska. Maria Orb võitis keskkonnaalaste uurimistööde üleriigilise konkursi. Oma tööd on Maria kutsutud tutvustama kolme välisriiki: Türki, Saksamaale ja Ameerika Ühendriikidesse. Fantastiline saavutus ühelt väikelinna kooliõpilaselt!

Gümnaasiumiosa õpilaste paranenud lõputulemustest annab tunnistust see, et tänavu lõpetab üks õpilane ? Janar Kriiska ? kooli kuldmedaliga. Eelmine kuld pärines aastast 1993. Lähiaastatel on medaleid loota veelgi.

Hea aura

Gaja Mäesepa eestvedamisel on tublisti elavnenud kooli huvitegevus. Kooliteatrite maakondlikul ülevaatusel tunnistati vanemas vanuserühmas parimaks Jõgeva ÜG näitetrupp Dramatöörid Janek Varblase juhendamisel. Kolm Merleen  Läänemägi juhendatavat tantsurühma pääses tänavusele koolinoorte laulu- ja tantsupeole. Jõgevamaa noorte korvpallimeistrivõistlused võideti nii poiste A- kui ka B-vanuseklassis. Nende treeneriks on õpetaja Rainer Võsaste.

Jõgeva maakonna kunstipäeva võistkondlikud esikohad saavutati nii põhikooli kui ka gümnaasiumi osas.

Jõgeva ÜG edumeelsust demonstreerib e-kooli rakendamine. Sellega saadi siinkandis hakkama esimesena.

Valitseva demokraatliku õhustiku ilminguks on Jõgeva ÜG õpilasomavalitsuse presidendi Marja-Liisa Roosi arvamusavaldus koolide ühendamise kohta (Vooremaa 29.05.2007). See oli noore inimese julge väljaütlemine ja pedagoogid aktsepteerisid seda.

Sõbralikud suhted oleme säilitanud naabritega. Jõgeva ÜG poiste tööõpetuse klassi kasutavad mõlema kooli õpilased.

Jõgeva Ühisgümnaasium on oma kunagise hea aura taastanud ja see ongi põhjus, miks ma ei poolda koolide liitmist. Kardan nimelt, et see võib kaotada selle positiivse edenemise, mis on Jõgeva Ühisgümnaasiumi juhtivate koolide konkurentsi tagasi toonud.

Kooliaasta saab läbi. Soovin ilusat suvepuhkust kõigile Jõgeva koolide õpetajatele ja õpilastele! 

ANTS PRII,
Jõgeva ÜG hoolekogu esimees,
Jõgeva linnavolikogu esimees

blog comments powered by Disqus