Tuhat pesakasti ootavad uusi asukaid

Sel kevadel pakub Eesti Metsatööstuse Liit Tallinna koolidele võimaluse valmistada lindudele pesakaste. Tegemist on osaga ?Tee metsa? programmist, mille üheks taotluseks on jagada õpilastele metsaga seotud teadmisi ja tarkusi ning pöörata tähelepanu metsade tasakaalustatud kasutusele.

Huvi selle algatuse vastu on olnud suur. Tallinnast osaleb pesakastide valmistamises üle 20 kooli ning kokku tehakse valmis ligikaudu tuhat kasti. AS Haret varustas koolid lauamaterjaliga, tööõpetajate juhendamisel saavad laudadest lindudele kodud ning bioloogiaõpetajad löövad kaasa nende ülespanemisel.

Valik haarata kampaaniasse Tallinna koolid on olnud teadlik, sest just siinsetel kooliõpilastel napib loodusõppe võimalusi kõige enam. Alates pesakastide meisterdamisest kuni sobivasse kohta ülespanekuni saavad lapsed ise oma kätega lindudele kodusid juurde luua. Eesti Metsatööstuse Liit loodab, et see on väikesele inimesele üheks võimaluseks leida tee metsa. Koostöös Tallinna Linnuklubiga pannakse pesakastid üles Harjumaale ning Tallinna suurematesse parkmetsadesse.

Esimesed 25 pesakasti, mille valmistasid Järveotsa Gümnaasiumi viienda klassi lapsed, leidsid asukoha Vabaõhumuuseumi pargis 17. märtsil.

Silja Marken,
projektijuht

blog comments powered by Disqus