Tugev vihm uhus Mustvees kaldaaluse

Tugev vihm on uuristanud Mustvee jõe kallast nii palju, et Tartu tänav 60 asuv maja on muutunud varisemisohtlikuks.

Mustvee lähedal Tiirikojal sadas pühapäeva öösel mõne tunniga ligi 70 millimeetrit vihma, sadu algas kesköö paiku ja oli kõige tugevam kella viie ja seitsme vahel hommikul. Mustvees Tartu tänav 60 elumaja lähedalt on vihm uuristanud kaldaaluse ning muutnud hoone varisemisohtlikuks. Kõva pinnast on maja ja jõe kalda vahel vaid umbes pool meetrit.

Maja perenaine Faina Sorgina oli juba varem kaldaalust kindlustanud, kuid ülitugev vihm pühkis kogu tema senise töö minema.

Mustvee linnavalitsuse majandusnõunik Peeter Saul käis kohapeal olukorraga tutvumas. Ta ütles, et tehnikaga maja lähedale ei pääsegi. Kes kalda kindlustamise töö üldse teha võtaks, ei osanud Saul öelda. Kui lähipäevil tuleks sama tugev vihm kui pühapäeva öösel, siis vajuks ilmselt ära ka maja vundament.

Esmaspäeval peeti Mustvee linnavalitsuses tõsiselt nõu, kuidas õnnetut majaomanikku aidata.

Mustvees elav Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm ütles, et tema hoovis uputab enamasti kevadise suurvee ajal. Läinud pühapäeva hommikul  lainetas hoov samamoodi nagu kevaditi.

Pühapäeva lõuna paiku oli  vesi ka Piirioja puhkekeskuse telkimisplatsil. Kodavere kandis aga sadas juba laupäeva õhtupoolikul. Ka Tartus sadas laupäeval üsna tugevalt.

Vägeval tibutas aga nädalavahetusel vaid pisut, Tabiveres sadas samuti pigem sümboolselt, Jõgeval ei täheldatud   märkimisväärset sadu ning Põltsamaal ei  saanud maagi märjaks.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) andmetel oli Peipsi järve äärses vaatlusjaamas Tiirikojal pühapäeval kella üheks mõõdetud 69,7 millimeetrit sademeid. Mujal Eestis pühapäeval vihma eriti ei sadanud.  

Laupäeval mõõtis EMHI Tiirikojal sademete hulgaks 4,7 millimeetrit. Samal päeval sadas Tallinnas maha 79,7, Kundas 49,8 ja Pakril 36,2 millimeetrit.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus