Tugev äike jättis Tabivere nädalavahetuseks telefoni ja internetita

   

Reedel lõuna paiku istus Tabivere Kommunaali juhataja Rannar Raantse oma kontoris, kui tugev äike laua peal telefoniaparaadi tummaks lõi. Õnneks olid nad arvutid varem vooluvõrgust välja võtnud, kannatada sai vaid üks vanem masin.

„Äike lõi kõrgepingeliinidesse, tõenäoliselt tekkis ülepinge,“ lisas Raantse. Samal ajal sai välgutabamuse ka Tabivere pargis üks vana puu. 

Telefonis vaid sisenev side

Telefonidega oli Tabiveres nii, et nädalavahetusel sissetulnud kõnet küll kuulis, kuid kui kohalik vastas, siis tema juttu kuulda ei olnud.

Ka ei toiminud internet. Kauplustes kaardiga maksta ei saanud, samuti ei töötanud sularahaautomaat. Häiritud oli postipunkti töö. Esmaspäeval saadi kaardimaksed toimima ühes kaupluses.

„Poes saab kaardiga maksta ka Lähtel, aga sularaha tuleb Tartust või Jõgevalt tooma minna või sõpradelt laenata,“ tunnistas Tabivere vallavanem Aare Aunap esmaspäeva hommikul. Vallavanema sõnul on antud lootust, et esmaspäeva õhtupoolikul võiks kõik taas tööle hakata.

Tabivere valla kantselei vanemspetsialisti Laili Aunapi sõnul saadi esmaspäeval vallas internet toimima. Valla telefonidest töötab vaid üks, seegi on asendusnumber. Vald on rikkest teenusepakkujat teavitanud.

Tabivere postipunkti töötaja Anu Kaabel pidi terve esmaspäeva kuulama pahaste klientide nurinat. „Kui internetti pole, siis postipangas tehinguid teha ei saa. Aga inimesed ei saa sellest aru. Pahaseid kliente jagus piisavalt, kahjuks ei saanud neid aidata,“ rääkis ta.

Telefoniside taastus Tabivere postipunktis kella 13 paiku, kuid internetiühendus puudus veel tööpäeva lõpuski. „Teatasin igale poole, rääkisin ka kliendihalduriga, tema lubas asja uurida,“ nentis postipunkti töötaja. Internetita ei hakka postipank ka teisipäeval tööle. 

Elioni seadmed töötasid

Elioni pressiesindaja Karin Kahre kinnitas, et reedel poole nelja paiku sai üks telefonijaama osa kahjustada ja sellepärast oli Tabiveres häiritud ka telefoniside.

Kahre sõnul on nende töömehed reedest saadik tegutsenud ja Elioni poolt side toimib. Samas lisas ta, et nende seadmed võivad küll toimida, kuid kas pakutu ka kliendini jõuab, pole teada.

Esamspäeva õhtul teatas Elioni pressiesindaja, et jätkuvad sideprobleemid on tõenäoliselt samuti põhjustatud äikesest, kuid kahjustada on saanud konkreetse kliendi liiniosa või seadmed. „Kliendi liiniosa või seadmete toimivust ei ole võimalik Elionil jälgida, seega tuleb probleemist informeerida Elioni kliendituge, helistades numbril 606 9966. Kui probleemi ei ole võimalik lahendada telefonikonsultatsiooniga, saadetakse kliendi juurde tehnik,“ lisas Kahre.

Veel juhtis ta inimeste tähelepanu sellele, et kui rike on kliendi liiniosas või seadmetes, siis nende korrashoiu ja toimimise eest vastutab klient, mistõttu tehniku visiidi, seadme parandamise või väljavahetamise eest tuleb tasuda.

Elionile on samuti teada, et Tabiveres asuva Hansapanga sularahaautomaadi ühendus ei toimi. Loodetavasti saab ka selle lähiajal taas tööle.

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus