Tüdrukute nädal Torma lasteaias

?Võitja saab auhinnaks pehme mänguasja, aukirja ja hakkab kandma tiitlit Linnutaja Piiga,? sõnas Teppan ja lisas, et ka teised osalejad saavad meeneid ja maiustusi, sest nad on kõik väga tublid olnud.

14 tüdrukut, kes sel sügisel kooliteed alustavad, peavad näitama oskusi mitmel alal.

Nädala plaan on tihe: kava esmaspäevast reedeni on paika pandud ja võistlusüritusi jätkub igasse päeva.

Võistlusnädal algas tutvustusvooruga, kus kõik osalejad pidid end ja oma koduseid tutvustama ning rääkima, mis neile teha meeldib ja kelleks nad suureks saades saada tahavad. Samal päeval toimus ka jalgrattasõit aja peale.

Teisipäeval võisteldi hüppenööriga hüppamises ning kolmapäeval patsi punumises, lehvi sidumises, fantaasiatantsus ja võileibade valmistamises.

Täna, neljapäeval, on kavas joonistamine ja maalimine. ?Reedel peavad osalejad esitama luuletuse, hinnatakse ilmekust,? sõnas Teppan.

?üriisse kuuluvad lasteaia kokk, majahoidja ja pesumasinist-laohoidja ? inimesed, kes iga päev lastega tihedalt kokku ei puutu.

Võistluse võidab tüdruk, kes kõige rohkem punkte kogub, võitja selgub reedel.

Tüdrukute nädalat korraldatakse Teppani sõnul sel aastal esmakordselt, küll aga on juba kolm aastat toimunud südamenädala raames nädal poistele. Siis valitakse rammumees ja toimub hulk spordiüritusi.

Linnutajas on tulemas ka spordipäev Palal, samuti on plaanis väljasõit Kassinurme mägedesse ja Voore loodusõpperajale. ?Peame oluliseks laste keskkonnateadlikkuse arendamist, sellepärast on paljud üritused looduses,? lausus Teppan.

Üheskoos tähistatakse ka sügise sünnipäeva ning rahvakalendri tähtpäevi, näiteks mardi- ja kadripäeva ning jõulusid.

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus