Tüdrukud vallutasid koolivaheajal Jõgeva noortekeskuse

Juba mõnda aega küpses idee tüdrukuteõhtust, kuni kaks sõbrannat Laura Liis ja Anna-Maria asja käsile võtsid ning ürituse korraldamiseks noorte omaalgatusprojekti kirjutasid. “Tahtsime, et ka vaheajal saaks koos midagi põnevat teha,” rääkis Laura Liis. Anna-Maria ja Laura Liis on seda meelt, et tüdrukud vajavad oma õhtut, kus nad saavad segamatult enda jaoks oluliste asjadega tegelda.

Noortekeskus oli muudetud tõeliseks buduaariks. Tüdrukutele olid appi tulnud noorsootöötajad Kaire Sakjas, Marju Saviauk, juuksur-jumestaja Signe Annuk ning fotograaf  Merike Annuk.

Signe sättis tüdrukute juuksed soengusse: mõni sai vallatud punupatsid, teised jällegi romantilised krunnid. Pärast soengut tõi Signe noorte näole ka pisut värvi: jumekad põsed, säravad silmad ning huuled. Kui kaunis soeng ja tüdrukuteõhtuks sobiv jumestus tehtud, lasid tüdrukud ennast fotograafil pildistada.

“Ideaalne õhtu,” kinnitasid mõlemad projektikirjutajad. “Ei oskagi midagi juurde tahta – kõik, millest unistasime, oli täna õhtul olemas,” ütles tüdrukuteõhtule tulnud Sandra. Tema  sõnul plaanisid nemad sõbrannaga juba varem sellist õhtut korraldada, aga projekt jäi poolikuks. Nüüd tegid aga Laura Liis ja Anna-Maria paljude tüdrukute ammuse unistuse teoks.

Tüdrukuteõhtusse mahtus veel filmide vaatamist ja ühiseid mänge. Anna-Maria ja Laura Liis jäid korraldatud sündmusega rahule. “Sellised õhtud võiks üle kuu toimuda, võimalusel isegi iga päev,” naersid tüdrukud. Noorte omaalgatusprojekti kirjutamine andis neile mõlemale juurde julgust ning motivatsiooni järgminegi kord midagi oma linna noortele korraldada.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus