Tüdrukud olid maadluslaagris

Möödunud nädala lõpus toimunud Epp Mäe ja Johanna Kikkase maadluslaager tõi Põltsamaale nelikümmend naistemaadlusega rohkem või vähem sina peal olevat tüdrukut. Kolmepäevases laagris aitasid osalejate maadlusoskusi lihvida Eesti tipptreenerid.


Eelmisel aastal MM-võistlustel kolmanda koha saanud ja Eesti parimaks naissportlaseks valitud Epp Mäe sõnul annavad sellised laagrid tüdrukutele väga palju. “Mäletan oma esimest välislaagrit Poolas, kus oli ka umbes 40 tüdrukut koos – kõik tundsid tehnikaid ja andsid endast maksimumi,” lausus ta. “See oli nii suur asi ja väga kihvt kogemus. Eestis oli meie laagrites tol ajal tavaliselt vaid üks kuni neli tüdrukut.”

Ainult tüdrukutele mõeldud maadluslaagri korraldamise idee tekkis Johanna Kikkasel ja Epp Mäel eelmise aasta lõpus ühiselt trenni tehes. “Eestis ei ole väga palju tüdrukuid, kes maadlusega tegelevad, samas on maailma mõistes tegemist päris kiirelt areneva spordialaga,” ütles 2011. aastal rannamaadluse MM-il võidutsenud Johanna Kikkas. “Mõtlesime, et Eesti naistemaadluse olukorra parandamiseks peaksime ise midagi ette võtma. Tahtsime tüdrukutele näidata, et nad ei ole üksi, vaid Eestis on ka teisi tüdrukuid, kes maadlusega tegelevad.”

Kolm laagripäeva oli sisustatud hommikuste ja õhtuste kahetunniste treeningutega, hommikuti tehti ka ühine jooksutrenn. “Esimesed muljed on väga head,” ütles Johanna Kikkas laupäevahommikuse treeningu järel. “Ma olin väga meeldivalt üllatunud, et nii palju tüdrukuid laagrisse tuli. Kõik osalejad on energiat täis ning on näha, et nad on maadlusest väga huvitatud.”

Epp Mäe ja Johanna Kikkase kõrval õpetasid tüdrukutele maadlustarkusi Epp Mäe treener Ahto Raska ja isa Riho Mäe, Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm ja kahel olümpial võistelnud vabamaadleja Arvi Aavik.

“Üldmulje on ääretult tore,” ütles Barcelona olümpial 11. koha saanud Arvi Aavik. “Kui rääkida sellest, kes mida oskab, siis on seis loomulikult väga erinev. Siin on mõttekoht treeneritele – kuidas minna niimoodi edasi, et tase hakkaks teatud punktist ühtlaselt kasvama ning et treeningutel saaks võtta kasutusele järjest keerukamaid elemente.”

Johanna Kikkas loodab tüdrukute maadluslaagrid traditsiooniliseks muuta. “Kavas on korraldada pikem laager ka suvel,” lausus ta. “Epp on tüdrukutele väga suureks eeskujuks ning ala edasiarendamiseks tuleb hetkeolukord kindlasti ära kasutada. Praeguses seisus on, kust edasi liikuda, paika tuleb aga panna süsteem ja järgmised eesmärgid.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus