Tudengipäevadel põrutati bambusesse

Üritusi jagus tudengipäevadel igale maitsele. Põnev ja vaatemänguline oli laupäeva õhtul toimunud Bambus – isetehtud masinate võidusõit. Varasematel aastatel sai Bambust jälgida kevadpäevade ajal, paari aasta eest pidi ta tegema ruumi Karsummile, isetehtud lennumasinate võistlusele.

Laupäeval poris ja vihmas peetud võistlusel osales viis sõidukit. Hinnati masina ehitust ning showd masina teekonnal “bambusesse”, milleks oli kummikhunnik umbes 100-meetrise raja lõpus. Sinna jõudsid kõik, kes suuremal, kes väiksemal kiirusel, aga õnnelikult, ilma arstiabi vajamata.

Omavahel võistlesid “Kihnu-Kek”, “Vuntsi Vuntsi Veermikku”, “Mehed ei nuta”, “Träägster” ning “Kim Jong Il’i nimeline Tuumamobiil”.

“Kihnu-Kek” oli tulnud välja külgkorviga jalgrattal. Külgkorvi tarbeks oli laenatud Maksimarketi ostukäru, sõiduki sadul oli kinnitatud lenkstangide vahele. Selline jalgratas pälvis AleCoq’i ja Regio eripreemia.

Sõiduriist nimega “Vuntsi Vuntsi Veermikku” oli tehtud Pimp TV ainetel. Tegemist oli kamba sõpradega Aafrikast, kes oli tulnud Bambusele selleks, et leida endale Tartust unelmate naine. Naised keeldusid meestega suhtlemast, sest nende sõiduk oli kole. Poolel teel aga ilmus nagu välk selgest taevast Ryan Angelos, kes aitas masina uueks teha ? maha kisti auto “kere”, tegelikult seda ümbritsenud papp, ning lisati mitmed kaunistused. Tähtsaim oli invaauto märk, et Vunts saaks parkida, kus hing ihkab, ja seejuures tasuta. Auto võimsuseks oli 4 dzinni ning auto töötas neegripeeru jõul. Zürii tunnistas sõiduki teise koha vääriliseks.

“Mehed ei nuta” kujutas endast Diesel-õlle megasuurendatud pudelit. Masinaga sõitsid oma viimast tudengiaastat mööda saatvad noormehed. Tegemist oli Bambuse vanade tegijatega. Sõiduriista iseloomustuseks ütlesid omanikud, et selle mahutavus on 23 000 liitrit õlut ning sellest kogusest jätkub neljale mehele nädalaks. Üleöö oli kasvanud ka pandi tagatisraha ? 50 sendilt 500 kroonile. “Mehed ei nuta” sai kolmanda koha.

“Träägster” oli ülimalt keskkonnasäästlik sõiduk, millel 400 meetri läbimiseks kulub headel tingimustel vaid viis sekundit. Sõiduk valmis Ehitusekspressi ja Vene Föderatsiooni Kaitseministeeriumi toetusel. Sõiduki kütuseks saab kasutada etanooli, nitrometaani või bensiini.

“Kim Jong Il’i nimelise Tuumamobiiliga” oli kohale sõitnud viis Põhja-Koreast teadlast, kes kasutasid eestlastega suhtlemiseks tõlki. Tegemist oli tuumakütusel töötava uraanitsentrifuugiga. Masina töötamise käigus tekkivat rikastatud kütust saab kasutada ka koduseks tuumapommi valmistamiseks.

Poolel teel bambusesse tuli ilmsiks paar konstruktsiooniviga, seetõttu ehitasid mehed kiiresti paar masina tuumaseadet ümber, et ära hoia “plahvatust Tuumamobiil võitis zürii südame, mistõttu nad võitjaks kuulutati. Maksimumist jäi puudu vaid kaks punkti. Lisaks kuulus tuumameeskonnale Red Bulli eriauhind.

Nädala jooksul oli palju üritusi, millest tudengid aktiivselt osa võtsid. Tänavusele Tudengibänd 2006 tiitlile võistles 18 bändi ning tudengifilmi konkursile laekus koguni 25 linateost. Parimaks tudengibändiks kuulutas ?ürii ansambli Buss nr 5 koosseisus Piret Järvis, Laura Põldvere, Ivar Põllu, Kallervo Karu ning Kristjan Gold. Eripreemiad said Neli proovi ja üks matus ? kõige tartulikum bänd. , Publiku lemmikuks kuulutati Cramp, mis ühtlasi teenis ka Red Bulli auhinna.

Jõud loodetakse ühendada taas kevadel, et 25. aprillist kuni 1. maini Tartu Kevadpäevadel vaim välja puhata.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus