Tudengipäevad andsid võimaluse enne eksameid lõõgastuda

«Tallinna tudengipäevad on rohkem kõigi tudengite päevad, Tartus on see pigem korporatsioonide pidu,» rääkis Tallinna Tehnikaülikoolis õppiv Andres. Ometi jõudis ta ise rohkem just Tartu päevadele, Tallinnas jäi avaparaadki nägemata. </P>

«Üldiselt on väga lahe, aga mõned asjad on ikka ajuvabad ka, näiteks mudamaadlus,» märkis põllumajandusülikoolis õppiv Helen. Neiu lõi kaasa mitmetel tudengitele korraldatud võistlustel, millest mõned olid vägagi põnevad. Samuti põllumajandusülikoolis õppiv Ester arvas, et eks ürituste valik sõltub ka sellest, kuidas parajasti aega on. «Kõige tähtsam on ennast mõnusalt ja vabalt tunda, sõpruskond on oluline,» leidis neiu, kes ühelt ürituselt teisele jõudmiseks kasutas kiiremat võimalust, nimelt jalgratast.

Nii Tallinna kui ka Tartu tudengipäevadel said asjaosalised valida mitmete kontsertide, soodushinnaga kinoseansside, sportliku meelelahutuse ning lõbusate ettevõtmiste ja mängude vahel, samuti kuulati mitmesuguseid avalikke loenguid.

Tartus jäi silma eriti see, et noored on kõigele vägagi avatud. Näiteks põllumajandusülikooli spordipäeval saadeti tudengid Emajõele kala püüdma, kusjuures võitjaks krooniti see, kes esimesena kalaga (täiesti elusaga, muuseas) võistluspaika tagasi jõudis.

Samuti peeti kohapeal maha bowlinguvõistlus. Staadionil, kus toimus jalgpallivõistlus tuntud ja vähem tuntud meeskondade vahel, oli meeldivat meelelahutust ka neile, kes tõsisest spordist ehk nii väga ei hoolinud. Kavas oli kinnisilmi loomadejooks, kus meelde jäid eriti kostümeeritud rebane, karu ja mõneti maskoti rolli täitev hunt Villem. Välja jagati kõikvõimalikke auhindu, näiteks sada kannu õlut ja suurel hulgal tasuta kõneaega telefonifirmadelt.

Üheks oodatumaks Tartu tudengite ürituseks oli kindlasti paadiralli Emajõel, mida oli lisaks tudengitele jälgima tulnud terve hulk linnarahvast. Rallil osalemise tingimuseks oli see, et sõiduk oleks kummist ja seisaks vee peal. Rahvale näidati kõikvõimalikke huvitavaid veesõidukeid, nende hulgas väikesed aeglased paadid ja sõduripaadid. Kohale olid saabunud ka mõned europaadid, tähistamaks Eesti saamist euroliidu liikmeks.

Pealtvaatajad said näha põnevaid kostüüme ja jälgida erinevaid sõudmis- ja ujumisstiile, võistlejad aga koguda stiilipunkte, näidates, mida just nende võistkond teeb selleks, et eripärase sõidukiga vee peal püsida. Tartus on traditsioonilisteks ja põnevamateks üritusteks kindlasti veel tudengilaat ja tudengiralli Bambus, kus sõidavad kõikvõimalikud isevalmistatud sõidukid.

Tallinnas on pikad traditsioonid muusikaüritusel Peda Folk ja suurejooneline avaparaad, kus tudengeid tervitas ka linnapea Edgar Savisaar.

Aastate jooksul on tudengite päevad tohutult muutunud. Kui 1989. aastal oli Tartu Ülikooli kevadpäevadel vaid kümmekond üritust ja osalejad vaid peamiselt alma materi tudengid, siis nüüdseks on kavas üle kolmesaja erineva ettevõtmise ja kohal üliõpilased üle Eesti. Lisaks neile võtab üritustest meelsasti osa ka linnarahvas, n viimastel aastatel on tudengipäevad toonud kokku ligi poolsada tuhat huvilist. Mitmekesisemaks, huvitavamaks ja tihedamaks on muutunud ka Tallinna tudengite kevadpäevad, mis on toimunud juba üheksal järjestikusel aastal.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus