Tublide lugejate vastuvõtt Põltsamaa raamatukogus

Põltsamaa raamatukogul on traditsiooniks pakkuda koostöös Põltsamaa ühisgümnaasiumiga lastele suvist lugemiselamust. Selleks koostatakse erinevatele vanuserühmadele soovituslik nimekiri raamatutest, mida lapsed suvevaheajal lugeda võiksid. Hilissügisel korraldavad raamatukogutöötajad tublimatele kooliõpilastest lugejatele piduliku vastuvõtu. Tänavu toimub see Põltsamaa raamatukogus neljapäeval, 29. novembril.


Põltsamaa raamatukogu lastekirjanduse spetsialisti Nelli Orgmaa sõnul sisaldab soovituslik  nimekiri uuemaid raamatuid ja see kooskõlastatakse ka õpetajatega. Alguses andis kool ja raamatukogu kumbki eraldi nimekirja, kuid lapsed ei saanud sel juhul aru, kumma alusel nad valiku peavad tegema. „Nüüd koostatakse kirjanduse nimekiri koos õpetajatega ja nii on mõlemad osapooled rahul. Nimekirjad antakse lastele kevadel ja juba suvevaheaja alguses saavad 2.-3. klassi lastele mõeldud raamatud kiiresti välja laenutatud,“ sõnas Orgmaa.

Suvises lugemiskampaanias osalevad lapsed teisest kuni üheksanda klassini, kusjuures nooremad õpilased on usinamad lugejad, alates seitsmendast klassist ollakse selles osas passiivsemad. Sel põhjusel peetakse arvestust teise kuni kuuenda klassi õpilaste hulgas.

Sel suvel lugesid lapsed läbi üle 1200 raamatu. Nelli Orgmaa on kindel, et ilma kampaaniata oleks laste lugemishuvi märksa tagasihoidlikum. Neljapäeval toimuvale vastuvõtule on kutsutud 3.c ja 4.b klass ning veel kümmekond aktiivsemat lugejat teistest klassidest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus