Tubli, Marten!

Hoolimata valitsevast koroonakriisist ja tagasihoidlikest võimalustest sporti teha näitas Eesti parim kiir-uisutaja Marten Liiv nädalavahetusel Heerenveenis peetud MK-etapil uskumatut minekut. Nimelt sõitis Marten eliitgrupi 500 meetris välja Eesti rekordi 35,259, mis viis meie mehe 14ndaks.
Aga see polnud kaugeltki kõik: laupäeval sõitis Marten B-grupis esimese koha välja 500 meetris ja pühapäeval järgnes teine koht 1000 meetris. Seega tasub jõgevamaalastel ja eestlastel üldiselt siiski rõõmustada, sest head tulemused kiiruisutamises pole meid kaugeltki maha jätnud.
Liiv ise nõustub, et vorm on tänavu hea ja ajad stabiilsemad kui eelmisel aastal. Sellega on päri ka treener. Ja kui vorm on hea, siis võib loota, et järgmisel nädalal endiselt Heerenveenis sõidetav MK-etapp on meile edukas. Mis saab MM-il, näitab muidugi aeg.
Jõgevamaalastel tasub oma maakonna sportlastele kindlasti kaasa elada, sest ka Põltsamaa suusaneiu Hanna-Brita Kaasik on sellel hooajal minekuvalmis. Meie sportlasi iseloomustab tahtejõud ja oskus kõigest halvast edukalt välja tulla. Ja ilmselt seepärast neil tänavu hästi lähebki. Sest kui end pidevalt arendada ja treenida, saabki tugevamaid tulemusi näidata.
Loodetavasti jätkub suusatamises ja kiiruisutamises pealekasvu, kes edaspidigi maakonda ja Eestit üldiselt suures maailmas esindaksid. Kõik eeldused on vähemalt Jõgevamaal tublideks tulemusteks loodud.

 

blog comments powered by Disqus