Tsiklimehed kohtusid Viljandis

Möödunud laupäeval kogunesid Viljandis Vabaduse platsile sajad mootorratturid, osaledes rahvusvahelisel üritusel “Estonian Bike Weekend”.

Kolm tundi varem said viljandlased Vabaduse platsile pargitud tsikleid uurida, sest tsiklimehed olid läinud linna ja lossimägedesse jalutama.

Huvilised said rattamarkidest näha kõige rohkem Harley Davidsone, kuid oli ka selliseid haruldasi marke nagu Iron Horse, Indian ja Victory. 

Auhind läks Narva

Kell kaks kogunesid tsiklimehed Vabaduse platsil ning algas paraad mööda Tallinna tänavat kuni Jakobsoni ristmikuni. Seejärel suunduti linnast välja ja sõideti ümber järve Sammulisse, kus jätkus pidu hommikuni.

Õhtul valiti välja parim tsikkel, milleks osutus Narva mehe Igor Broki ehitatud sõiduriist.

Sammulis esinesid ansamblid Rockhouse, Union ja Kolumbus Kris. Viimatinimetatu esitas spetsiaalse kava ansambli ZZ Top loomingust.  

Rahvusvaheline seltskond

Kokkutuleku korraldanud Tartu klubi Piratica MC liikme Aare Kõutsi sõnul korraldas nende klubi niisuguse ürituse juba kolmandat korda. Ühesuguse elustiiliga meeste eesmärk on rännata maailmas ringi ja näha uusi paiku

Viljandisse jõudis seekord üle 750 tsiklimehe, peale eestlastest mootorratturite oli külalisi kõige rohkem Lätist ja Leedust, kuid kohal olid ka Soome, Rootsi, Norra, Horvaatia, Poola, Saksamaa ja Venemaa esindajad.

Järgmine taoline rahvusvaheline kokkusaamine on tulemas  juba õige pea. 18.-19. juulil toimub Läti Vabariigis Venspilsis Läti motoklubide assotsiatsiooni korraldatav “Kurland Bike Meet”.

 Viikingite vaimus

Klubi Pirtica legend aga kõlab nii: 300 aasta jooksul, umbes aastatel 800-1050 pKr, hoidsid kaugelt Põhjalast pärit metsikud mehed – viikingisõdalased – oma hirmuvalitsuse all keskaegset Lääne-Euroopat.

Kroonikakirjutaja Läti Henrik on märkinud eestlastel olevat kahte eri tüüpi laevu – piratica ja liburna. Neist esimene oli sõja-, teine peamiselt kaubalaev. Sõjalaev mahutas umbes 30 meest, sellel oli kõrge, arvatavasti draakoni- või maopealine vöör ning nelinurkne puri.

MC Piratica asutasid kuus meest 2005. a augustis Tartu linnas. Klubi nimi sümboliseerib tervikut, ühtemoodi tegutsemist:  laeval ei ole merel võimalik kuues eri suunas liikuda. Klubi täieõiguslikke liikmeid nimetatakse “piraticusteks”. MC  sse Piratica on koondunud Harley-Davidsoni ja selle analoogidega sõitvad mootorratturid, suurt tähelepanu pöörab klubi just mootorrataste ümberehitamisele ehk tuuningule. Klubi liikmeks saamise eeltingimus on, et mees sõidab oma Harley-Davidsoniga vähemalt 10 000 km aastas.

JAANIKA KRESSA 

blog comments powered by Disqus