Trofee oli turismikonkursil edukas

Sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism korraldataval iga-aastasel konkursil „Ehe Lõuna-Eesti” pälvis tänavu teiste seas tunnustuse Puurmani vallas Tõrve külas tegutsev jahimaja Trofee, mis sai eduka turismiobjekti tiitli.

Kuuest Lõuna-Eesti maakonnast — Jõgeva-, Põlva-, Tartu-, Valga-, Viljandi- ja Võrumaalt esitatud 18 kandidaadi hulgast valis paremad välja SA Lõuna-Eesti Turism nõukogu. Auhinnasaajad tehti teatavaks möödunud nädalal Tartus toimunud Lõuna-Eesti turismifoorumil.

Pedja jõe kaldal asuva jahimaja Trofee konkursiedule aitas kaasa seal pakutavate teenuste mitmekülgsus: seal saab pakkuda ööbimisvõimalust korraga 50 inimesele, aga pidada ka nõupidamisi, seminare, pulma-, juubeli- ja firmapidusid, harrastada fotojahti ja jahilaskmist ning kasutada tasuta WiFi leviala. Jahimaja korraldab loodusretki ning kanuumatku Pedja, Põltsamaa ja Suurel Emajõel.

“Trofee valmimine ja käivitumine 2008. aastal oli tõeliselt hea turismiuudis: sellist polnud Jõgevamaalt tükk aega tulnud,” ütles Sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism juhataja Marika Kool. “Uudis oli seda rõõmustavam, et teadsime ka jahimaja eellugu: seda, kuidas samal kohal tegutsenud Tammemäe turismitalu peahoone 2005. aastal maha põles ning kuidas omanike perekond sellele vaatamata ettevõtmisele käega ei löönud ning majutusasutuse uuesti ja palju uhkemana üles ehitas.”

Marika Kooli sõnul pööratakse konkursil “Ehe Lõuna-Eesti” nüüd erilist tähelepanu nominentide panusele Lõuna-Eesti turismiregioonile iseloomuliku elulaadi väärtustamisse ja propageerimisse ning loodus- ja jahiturism, mida Trofee edendab, on just midagi Lõuna-Eestile iseloomulikku ja ehedat. Nende teemadega haakuvad hästi ka ulukilihatoidud, mida jahimaja restoranis pakutakse.

Tänavune aasta oli Marika Kooli hinnangul Lõuna-Eesti turismis muutuste aasta. Kogu Euroopat ja maailma haaranud majanduskriis vähendas küll seda piirkonda külastavate turistide üldarvu, ent lähinaabrusest, Venemaalt ja Lätist, aga ka Saksamaalt külla tulijate hulk näitas samas kasvutendentsi.

“Iseloomulik on praegusele ajale seegi, et inimesed teavad täpselt, kuhu tulevad ja mida sealt saada soovivad,” ütles Marika Kool. “See tähendab, et pole mõtet turundada kõike, vaid tuleb pakkuda ajaloost ja kultuurist huvitatutele, ärituristidele või lõõgastuse otsijatele konkreetseid turismitooteid. Äsja valmis Lõuna-Eesti turismi arengukava aastani 2020, mis sisaldab ka konkreetset tegevuskava lähiaastateks. Kui see meie sihtasutuse kodulehele üles pannakse, saavad turismiettevõtjad sellega tutvuda ja oma edasised plaanid selle dokumendiga kooskõlla viia. Olukorras, kus raha ja inimressurssi on vähe, on turismi arendamisel seda enam vaja koostööd piirkondlike arenduskeskuste, turismiinfokeskuste, ettevõtjate ning maa- ja omavalitsuste vahel.”

Konkurssi “Ehe Lõuna-Eesti” korraldab SA Lõuna-Eesti Turism juba 1997. aastast. Edukad turismiobjektid ja -projektid selgitatakse välja kolmes kategoorias: majutus- ja toitlustusasutuste, aktiivse puhkuse pakkujate ning üritusekorraldajate ja muuseumide kategoorias. Parim turismiobjekt/projekt kuulutatakse välja n-ö kategooriaülesena. Eraldi alakonkursil kandideerivad turismi toetajad.

Konkursil „Ehe Lõuna-Eesti 2009“ tunnustatud

  • Parim turismiobjekt/projekt — klubi Tartu Maraton

  • Edukad turismiobjektid/projektid — jahimaja Trofee, seiklusmatkade korraldaja Haanjamatkad.ee ja Põlvamaa Ökofestival

  • Parim turismi toetaja — Tartu linn

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus