Triathlon Estonia tõi Kuremaale sadakond sportlast

Laupäeva hommikul kell 8 anti Kuremaa rannas start Triathlon Estoniale, millest võttis osa sportlasi nii Eestist kui ka Prantsusmaalt, Soomest ja Lätist. Paljud välisvõistlejad jäid paraku koroonaviiruse tõttu tulemata.


Ilm võistlejaid ei hellitanud. Hommikul veetemperatuuriks mõõdetud 21,5 kraadi ja tugev lainetus panid kõik proovile. Tuul ja hiljem sadama hakanud vihm pakkusid samuti omajagu väljakutseid.
Rahvatriatlonis kaasa teinud ja üldarvestuses 4. koha saanud Raul Soodla nentis, et ujumine polnud see, mida ta ootas. „Ratas ja jooks olid nagu ikka, aga ujumine oli ilmselt kehvem kui muidu,“ ütles Soodla, kes meeste harrastajate grupis noppis teise koha ajaga 47 minutit ja 16 sekundit. Jõgevamaalasi oli rahvatriatlonis teisigi, Maria Mällas sai üldarvestuses 8. koha, kuid naisharrastajate seas napsas ta esimese koha. Praegu Norras elav Heiko Sepp tegi üle aastate Kuremaal kaasa täispika triatloni. Ning tegi seda edukalt, sest võitis ajaga 9:43.26,6 esimese koha. Teise koha võttis soomlane Jarmo Takala ajaga 10:38.07,0.
Kõik Triathlon Estonia võistlused kaasa teinud Indrek Jürgenson sai tänavu 10. koha ajaga 14:49.53,2. „Jürgenson on kõik korrad algusest peale kaasa teinud. Ükskõik mis vormiga,“ sõnas võistluse peakorraldaja Urmas Paejärv.
„Lainetus muidugi segab tavaujujat ja ka rattasõidul on tuul segav. Kui oleks samasugune ilm, aga tuuleta, oleks kõik super,“ ütles Paejärv.
Võistluse protokollis oli 160 inimest, kuid paljud välisvõistlejad jäid koroonaviiruse tõttu tulemata. „Venelasi ja lätlasi peaaegu ei ole,“ nentis korraldaja. Poolpika distantsi tegi kaasa ka üks prantslane, maantee eraldisõidul osales üks jaapanlane. Kuid kevadel maailma tabanud koroonaviiruse laine lõi segamini ka triatloni korralduse.
„Registreerimine oli täiesti ebatraditsiooniline. Tavaliselt otsustab inimene oma osaluse ära mais. Siis tavaliselt täitub nimekiri poole võrra. Sellel aastal polnud sel ajal sisuliselt midagi. Alles viimasel nädalal on inimesed julgenud otsustada,“ ütles Paejärv. Hirmu, et võistlus päris ära jääda võiks, siiski polnud. „Vahepeal kehtestati saja inimese piirang. Siis oli teade, et päikese käes ja vabas õhus viirus nii hästi ei levi ja oli lootus, et otsus kaldub siiski toimumise suunas. Isegi kui piirang oleks saja inimese peale jäänud, oleks minimaalselt saanud ürituse siiski toimima. Oluline on järjepidevust hoida, see on ka üks edu alustest,“ rõõmustas Paejärv.
Peakorraldaja andis lootust, et uuel aastal võib taas Triathlon Estonia Kuremaale tulla. „Suur lootus on. Kohandame veidi pisiasju. Siiani on aga korralduses kõik sujunud,“ rõõmustas Paejärv.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus