Traksikoti idee läheb tootmisse väljaspool Ajujahi konkurssi

Ajujahi konkursil saja parema hulka valitud Tarmo Mikko võsasae traksikoti ideed enam kolmekümne parema sekka ei valitud, kuid sellest hoolimata tegeleb mees idee arendamisega edasi ja laseb prototüübi ikkagi tootmisse.


Mees jäi konkursil osalemisega rahule, öeldes, et hankis sealt kuhjaga kogemusi. “Eelmisel nädalal viidi Ajujahi konkursi raames läbi esitluskoolitus, kus ma sain hulga uusi teadmisi. Väga raske oli mahutada kogu idee tutvustust kolme minuti sisse,” meenutas Mikko möödunud nädala sündmusi konkursikarussellil. 

Idee läheb tootmisse

Kohtunike ette astudes oli ta enesekindel ning tema sõnutsi jäi ka žürii ideega rahule. “Üks mees (žüriist – toim) ütles mulle kohe, et väga vajalik ja asjalik mõte,” märkis ta ning talle ei jäänud kordagi muljet, et tema idee Ajujahi konkursil järgmisse vooru ei pääse.

See, et Tarmo Mikko ikkagi kolmekümne parema hulka ei mahtunud, idee autorit väga ei kurvasta. “Mis seal siis ikka. Kui ongi palju häid ideid, siis keegi peab ju välja ka jääma,” nentis ta. Pealegi sai Mikko koolituselt palju enesekindlust ning ka kontakte.

“Leidsin ühe mehe, kes tegeleb plastasjade tootmisega ning tema sõnul on sellist kotti, kuhu mahub võsasae kütus, joogivesi ja tööriistad, lihtne valmistada. Juurde oleks vaja veel trakse, kuid need saab ehk osta või ka lasta kellelgi teha. Nüüd proovimegi ühe korraliku traksikoti valmis teha, seda tutvustada ja kliente leida,” märkis Mikko, kel on plaanis kott omal kulul ikkagi tootmisse lasta ja ideed ta kellelegi maha ei müü. 

Hindadeks 20 ja 40 eurot

Kuna Tarmo ja tema brigaad kasutavad metsas valgustusraiel tema enda käsitsi valmistatud traksikotti, arvab mees, et traksikotile on siinmail turgu piisavalt. Esialgu plaanib ta  tutvustada toodet oma tööandja ehk RMK juures.

Veel on tal plaanis läbi käia mitmed saepoed, kes oleksid huvitatud sellise võsasae lisavarustuse müümisest. Lihtsam traksikott, kus on joogi- ja bensiinimahuti, võib Tarmo hinnangul maksta 20 eurot. Täiendustega kott, kus on juba ka mutrivõti ja kettateritusviil, saab hinnaks 40 eurot.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus