Traditsiooniline käsitöölaat nii katuse all kui õues

 

Eeloleval laupäeval, 8. detsembril peetakse Põltsamaal traditsioonilist, arvult 15. käsitöölaata. Alustatakse kell 9.00 ja kaubad pakitakse kokku kell 15.00.

Käsitöölaat, mida põltsamaalased rohkem jõululaadana teavad,  saab teoks Põltsamaa kultuurikeskuses ja selle ees platsil.

Käsitöölaada algatajaks on Põltsamaa kultuurikeskuse endine töötaja Tiina Rohtväli. Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Targama sõnul on majas sees 140 jooksvat meetrit ruumi, kuhu käsitöömüüjad ära saab mahutada, ning see pind on kõik ka juba hõivatud. Laadal osaleb kokku 68 müüjat, kellest enamik pakub oma tooteid kultuurikeskuses sees,  osa aga maja ees platsil. Müüjate seas on nii eraisikuid, MTÜ-sid, osaühinguid kui vabaühendusi. Õue mahub müüjaid veelgi. Tänavusel laadal  pakutakse hästi palju ökotooteid, sealhulgas šokolaade, seepe, kosmeetikatooted jne. Domineerivaks on mõistagi kootud esemed, kuid laadal pakutakse ka puidust tooteid, nahku ja muud.

 Irja Targama sõnul on müüjateseltskond aastatega rahvusvahelisemaks muutunud, tooni annavad juba ka müüjad Soomest. Nagu eelnevatelgi aastatel, lahutavad laadaliste meelt isetegevuslased ja kultuuriprogrammi tasub Irja Targama soovitusel terasemalt jälgida alates kella üheteistkümnest. Laadal selgitatakse välja ka parim müüja. Sissepääs maksab ühe euro ning iga külastaja saab kingituseks piparkoogi. Kehakinnitust pakub Aristin Grupp OÜ.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus