Trad.Attack täna Mustvees

Folklooriansambel Trad.Attack valis Eesti Tuuri esinemispaigaks Jõgevamaal just Mustvee kultuurikeskuse. Muusik Jalmar Vabarna sõnul tegi ansambel kohavalikud tuuril enamasti tunde järgi. „Loomulikult olid mõned kriteeriumid, nagu näiteks saali suurus ja tehniline olukord, kuid suuremat rolli mängis ikka tunne. Nii ei läinud me Jõgevamaal Jõgevale, vaid tundsime, et võiks hoopis Mustvees kontserdi teha. Ja kui uurima hakkasime, tuli välja, et Mustvees on kultuurikeskus väga korraliku tehnilise pagasiga, mida sellistes kohtades just tihti ei näe. Ühtlasi tundus Mustvee põnev valik.“

Vabarna sõnul on Peipsimaa neid alati toetanud, kui seal kandis tegemisi on olnud. „Eks me bändiga püüa seda kohapeal täpsemalt tajuda, tuur on praegu piisavalt tihe ja intensiivne ning igal paigal on oma lugu, ei oska nii ette veel mõelda. Mis puudutab Setomaad ja Peipsimaad, siis meil on ju mitu ühist küla, siin pole isegi küsimust, kas meil on ühised jooni,“ lausus Vabarna.

„Kui bänd läheb nii suurele tuurile, siis pannakse ikka oma loomingu paremik välja. Esitame lugusid oma kõikidelt albumitelt, kuid põhirõhk jääb ikka meie viimasele plaadile „Kullakarva“.

Tuuri tunnuslaul võiks olla „Sõit“. See ühendab nii tuuritamise ratastel kui eestlaste traditsioonid ja vaimsuse,“ lisas muusik.

„Ka Mustveega on meil oma lugu, aga sellest pajatame juba tänaõhtusel kontserdil,“ märkis Vabarna.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus