Traadita internet jõuab kogu Jõgevamaale

Maavalitsuses on käivitatud projekt traadita interneti töölerakendamiseks Jõgevamaal. ?AS Elion on käesoleva aasta lõpuks lubanud ära teha tööd traadita interneti kasutamiseks Pala, Saare ja Voore piirkonnas. Kasepääle tuleks paigaldada WiFi mast, mis võimaldaks internetiga katta Kasepäält Mustvee suunas jääva maa-ala. Võimsamaid saatjaid oleks vaja ka Sadukülla ja Pikknurme,? ütles projekti eestvedaja maavanem Aivar Kokk.

Tema sõnul tuleks käesoleva aasta lõpuks jõuda niikaugele, et traadita internetti saab kasutada enamikus Jõgevamaa piirkondades.

Möödunud nädalal maavalitsuses toimunud nõupidamisel osalesid ka ettevõtjad, kes tutvustasid traadita interneti käivitamiseks vajalikke nüüdisaegseid seadmeid, millel senistega võrreldes suurem võimsus ja levi ulatub kahe-kolme kilomeetri raadiusse. ?Interneti leviala laiendamiseks peame oluliseks kasutada Jõgevamaal kõige uuemat tehnoloogiat,? märkis maavanem.

Traadita interneti leviala laiendamiseks vajalik raha saadakse projektidest, omavalitsustest, osa investeeringuid võtavad enda kanda ettevõtted.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus