Tõukerattatuur oma riigi auks

Grupp spordilembeseid inimesi on otsustanud Tabivere vallas tänavu Eesti riigi taasiseseisvumise aastapäeva üsna omapäraselt tähistada. Nimelt alustatakse esmaspäeva, 20. augusti keskpäeval Tabivere vabaajakeskuse eest tõukerattamatka, täpsemalt küll teatesõitu. Idee autor ja sündmuse läbiviija on MTÜ M.A.R.S.S., kes taotles ja sai toetust ka Kultuurkapitalilt. Korraldada aitavad  Tabivere noored ja kohalik rahvaspordiklubi.

Kavas on alustada teekonda 21 tõukerattal, et vihjata riigi sama numbriga tähtpäevale.  Retkelised on Tabivere vallavalitsuse,   päästekomando, Veemajanduse OÜ töötajad, Juula külaseltsi,  Kickbike  OÜ ja MTÜ Tõukerattaliit liikmed. 

“Tabivere tõukajad suunduvad läbi Äksi küla Juulale, kus antakse edasi sõiduvahendid ja päeva riiklikku tähtsust silmas pidades ka  tükike “ riigipirukat”.  Juula tõukemeeskond stardib  Maarja-Magdaleena suunas, samasugune riigipiruka jagamine toimub ka sealses külas. Tagasiteel võõrustab meid Vudila seltskond ning sealt viib teekond edasi Raigastverre, kus meid ootab  Sepamäe talu peremees omavalmistatud astelpajumahlaga. Seejärel tõukame aga edasi, Koogi küla poole, kus matkalisi  samuti võõrustada lubati ja kus uus meeskond rattad oma käsutusse saab,” kirjeldas retkeplaani Merike Rekor MTÜ-st M.A.R.S.S.

Teekonna pikkus on 55 kilomeetrit. On uljaid ja tugevaid, kes kavatsevad kogu retke kaasa teha, ja neidki, kes pole veel kindlad, palju tõugata jaksavad. Korraldajate kinnitusel korjatakse  väsinute rattad kärule ja nad võivad ise bussi istuda.

Vabaajakeskuse ette loodetakse jõuda kell 19.00. Seal kuulatakse lühikest päevakohast kontserti ning M.A.R.S.S. pakub kõigile mulgi putru ja kalja.  Koos vaadatakse retke ajal sündinud filmi, millest on hiljem plaanis koostada Tabivere valda tutvustav DVD.

“Retke idee tuli sellest, et kevadel said MTÜ-le Soome päritolu tõukerattad soetatud. Huvi  nende sõiduvahendite vastu on olnud suur nii meie maakonnas kui kaugemal ja ka sellist sõitu ei ole kusagil veel organiseeritud. Kuigi sellist tüüpi raamiga tõukeratta tootmine on kestnud juba üle kümne aasta, ei ole see veel laiatarbekaup ka Soomes ja hind ületab tublisti keskmise jalgratta hinna. Aga et saime toetust Leader-programmist, siis saime endale neid lubada. Tõukeratas sobib igas vanuses ja kehakaalus inimesele ja paljud sportlased kasutavad seda treenimisvahendina vigastustest taastumise perioodil,” lisas Merike.

Tema sõnul oli nende ühing augusti esimesel nädalavahetusel kutsutud Narva-Jõesuu linnapäevadele, kus tõukerattaid proovisid Kroonlinna, Imantra, Narva-Jõesuu linnapead ja külalised St. Peterburist.

Hetkel on MTÜ-s M.A.R.S.S. 37 liiget ja neid seob Merike Rekori sõnul huvi reisimise, matkamise ja spordi  vastu.  Nende korraldada on muu hulgas Saadjärve sügisjooks, mis toimub tänavu 30. septembril juba 5. korda.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus