Tõstkem omapära ausse!

Oleme nõrkemiseni kuulnud hädaldamisi-kurtmisi, kuidas meil ei ole turistidele kohe üldse midagi omapärast näidata ja et siin on nii igav, et polegi midagi teha. Täiesti alusetu ja absurdne virisemine!

Tegelikult on asjad hoopis nii, et omapära ei osata kasutada ja mõned huvitavad asjad jäetakse lihtsalt sinnapaika, kuni keegi nutikas ja oma kodupaika väärtustada suutev inimene selle taas au sisse toob. Mustvee kandist tuleb kohe meelde vanausuliste muuseum, mida veab Larissa Korobova ja kus on talletatud killuke vanausuliste kultuuriloost. Kahjuks pole aga  linn leidnud raha, et kasvõi turismihooajal oleks muuseumis giid, kes külastajatele teemakohaseid selgitusi jagaks. Üks inimene kahjuks ei suuda 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas töötada.

Järgmine on samovarimuuseum, mis ettevõtliku Veronika Kookmaa eestvedamisel juba mitu suve muudkui külastusrekordeid lööb. Muuseumi omanik annetab saadud tulu lähedal asuva Kükita palvela renoveerimiseks. Missioonitundega inimesena on ta toonud kodupaika selle, mille vastu ka teistel huvi on.

Mustvee kaalumuuseum on pärast omaniku siitilmast lahkumist mõnda aega tegutsenud, kuid siis varjusurma jäänud. Nüüd peaks linnal küll jätkuma tarkust see kesklinna tuua ja rahvale vaatamiseks välja panna. Sest on, mida näidata ja selline kaalude kollektsioon on haruldane. Teeme siis sellest korraliku ja omapärase väljapaneku ja ongi üks hinnaline vaatamisväärsus Peipsi ääres  juures. 

11. märts 2014

blog comments powered by Disqus