Tormijooks tasuta koolitustele

Rohkem kui 1,9 miljoni krooni eest 41 kursust ja see kõik täiesti tasuta — no mida sa, hing, veel oskad igatseda! Ei maksa imestada, et vabu kohti on vaid üksikutele kursustele.

Mõisted “elukestev õpe” ja “pidev õpe” saavad oma tegeliku sisu. Sest olgem ausad, seni on vanast peast enese täiendamine olnud ikka kitsa ringkonna või täielikult oma erialale pühendunud inimeste isiklik huvi, mitte masside hobi. Kursuste pakkujad on rääkinud sellestki, et meie inimesed on väga passiivsed ja neid ei huvita miski.

Päris nii see õnneks siiski pole. Mõlema kutseõppeasutuse – nii Luua Metsanduskooli kui ka Põltsamaa Ametikooli — kogemused näitasid, et tasuta õppes täitusid kohad lausa esimeste tundidega.

See 1,9 miljonit krooni, mis Jõgevamaa rohkem kui 500 inimese jaoks on eraldatud, läheb Vooremaa tegijate hinnangul küll õigesse kohta. Loodetavasti jätkub koolitusi ka järgmisel aastal ning need, kes tänavu peavad kõrvale jääma, sest nad lihtsalt jäid registreerumisega pisut hiljaks, saavad oma soovitud täiendõppe kätte. Positiivne on ka õpetajate tõdemus, et tüdinejaid ja väljalangejaid nendel kursustel pole;  et kõik, kes alustavad, peavad koolis lõpuni vastu.

9. september 2008

blog comments powered by Disqus