Tormas tuleb juubeli-ToPoF

Laupäeval saab Tormas teoks X  puhkpilliorkestrite festival ToPoF, kuhu on oodata esinema kümmet puhkpilliorkestrit  Eestimaa  eri paigust.

Sündmuse peakorraldaja, Torma valla kultuurijuhi Merle Nisu sõnul musitseerivad festivalil meie maakonnast Eesti vanima puhkpillikollektiivi Torma pasunakoori järjepidevuse kandja Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester, Põltsamaa Linnaorkester ja Mustvee puhkpilliorkester, kes on osalenud kõikidel nendel puhkpillipidudel.

Esmakordselt esineb maakonna noorteorkester Kaido Järvsoo juhatusel.

Kaugemad esinejad on Avinurme puhkpilliorkester Ida-Virumaalt, “Kungla“ Võrumaalt, “Haapsalu” Läänemaalt, Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester Tallinnast ning “Popsid” Tartust. 

Lava Torma kooli staadionile

„Algusaastatel korraldati festivali Torma Rahuoru pargis, millest nüüdseks on saanud kaunis looduspark, kus pole enam võimalik väliüritusi korraldada. Neli viimast festivali on toimunud Vaiatu pargis, tänavusel juubelifestivalil on kavas palju lisaesinemisi ning kõikvõimalikku muud meelelahutust publikule, sestap kippus Vaiatu park väikeseks jääma. Nii püstitasime välilava Torma põhikooli staadionile. Kasutame ka vallamaja siseõue ning rahvamaja,” rääkis Merle Nisu. 

Esinevad ka kohalikud

„Kui tavaliselt esinesid festivalil põhiliselt mujalt tulnud orkestrid, siis seekord saavad oma oskusi näidata ka Torma valla tublid isetegevuslased. Pidulikuks teeb ürituse loomulikult  külalislektor, kelleks on Eesti kaitseväe peadirigent, kolonelleitnant Peeter Saan. Samuti on hea meel tõdeda, et festivali on väga palju materiaalselt toetatud,” ütles  valla kultuurijuht.

Tänavusel ToPoF-il peetakse ka mälestustseremoonia Torma pasunakoori looja Adam Jakobsoni haual. Nii kontserti Torma kirikus kui ka kerge muusika pooltunni kultuurikeskuses sisustab Tartu metsasarveansambel.

“Mul on hea meel, et aastaid tagasi Torma Põllumeeste Seltsi ja Torma Naisseltsi algatatud puhkpilliorkestrite festivalist on kujunenud väärikas ja kaunis traditsioon, mida on suudetud tänaseni elus hoida,” kinnitas Torma vallavanem Riina Kull.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus