Tormas tuleb Eesti suurim öölaat

29. augustil muinastulede ööl toimub Jõgeva vallas Torma mõisas ööbazaar, kus võimalik osta põnevaid toidu- ja tarbekaupu. Sündmus on Eestis ainulaadne.


Korraldustoimkonna liikme Enni Vaarmanni sõnul tekkis algul mõte kutsuda inimesed Tormasse tähti vaatama, sest augustikuus on taevas imeilus. „Arvamus, et tähti võib igaüks vaadata ka oma koduões, ergutas mõtlema millelegi suuremale. Meie pereliikmed on käinud maailma erinevates paikades öölaatadel-bazaaridel. Nii tekkis mõte korraldada ka Torma mõisakompleksis selline sündmus lootuses, et sellest kujuneb suurim sedalaadi ettevõtmine Eestis,“ rääkis Vaarmann.
Torma mõisaansamblis asuvad juustu- ja õllevabrik, saekaater, ringtall ja härjatall. Nendes hoonetes on aastasadu valminud kohalik toodang. Nüüd muudab tulede salapärane valgus need hooned taas Eesti tootjate ja toitlustajate müügiplatsideks.
Korraldajad on kutsunud öölaadale haruldasemate kaupade müüjaid. Nii pakutakse gruusia roogasid, loomulikult ei puudu ka eesti toit ja, arvestades Peipsi järve lähedust, ka sibul ja kala.
„Me ei kutsu öölaadale inimesi mitte ainult ostma, vaid ennekõike kaunist õhtut ja romantilist ööd nautima. Võimalus on minna seiklusrikkale öömatkale metsa. Matkajatele anname kaasa taskulambid. Uudistada saab koduloomaaeda Tamme ratsatalust.
Pidades silmas muinastulede ööd, süütame erinevates paikades tõrvikud ja lõkked. Lõkke paneme põlema ka tiigil. Öölaadal kostub ilusate ja hingekosutavate meloodiatega muusika, mis loob hea meeleolu suhtlemiseks, ringi vaatamiseks,“ lausus Enni Vaarmann.
Öölaat Tormas algab 29. augustil kell 19 ja kestab öösel kella kolmeni.
Mis puutub sõnasse bazaar siis tuleb see pärsia keelest ja tähendab kindlate piiridega kauplemisala või turgu. Teateid esimestest bazaaridest on 3000 aastat tagasi enne Kristuse sündi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus