Tormas tähistati isadepäeva kabeturniiriga

Naiskodukaitse Torma jaoskond korraldas koostöös Jõgeva Kabeklubiga Torma spordihoones isadepäevale pühendatud kabeturniiri, kus osalesid mängijad mitmest põlvkonnast. Lastel oli võimalus ka joonistada ja meisterdada.


Naiskodukaitse Torma jaoskonna juhatuse esinaine Katrin Luhamäe märkis, et Torma rahvamajas töötades kuulis ta ühest kunagisest Torma kultuuritöötajast, kes oli male- ja kabemängu edendanud. “Tekkis idee huvi nende mängude vastu taaselustada. Algatusega pidasime silmas ka Eesti Vabariigi sajandat aastapäeva. Isadepäeva turniiri paremaks ettevalmistamiseks kutsus Torma vallavanem ja aktiivne naiskodukaitse liige Triin Pärsim Carl Robert Jakobsoni nimelist Torma kooli ja Sadala kooli õpilastes kabehuvi tekitama.”

Võistluse sissejuhatuseks rääkisid vanast Egiptusest alguse saanud kabest Jõgeva Kabeklubi juhatuse liige Uno Plakk ja Eesti üks edukamaid kabetajaid Algo Laidvee, kes andis ka simultaani.

Eesti üks edukamaid kabetajaid Algo Laidvee on tartlane, kuid kuulub Jõgeva Kabeklubisse.

“Kabe on mõttemäng, milles on mängu ilu. Põnevust tekitavad võistlused,” lausus Uno Plakk.

Meestest võitis kabeturniiri Kalvi Luhamäe. “Teenin praegu Jõhvis kaitseväes. Sealgi on võimalused male- ja kabemänguks. Võit kodukandis tuli võrdlemisi pingelises konkurentsis.”

Ka meestest teisele kohale tulnud Ats Hanst on praegu kaitseväelaseks Jõhvis. “Isadepäeva tähistamine kabevõistluse korraldamisega oli väga hea mõte,” märkisid Kalvi ja Ats. Kohtunikuks oli kabeturniiril Jõgeva Kabeklubi juhatuse esimees Ülar Poom.

Isadepäeva teemalisel üritusel said lapsed endale teha ka näomaalinguid. Torma naiste käsitööringi juhendaja Ainika Zilinski õpetas lastele joonistamist ja meisterdamist.

Ühise tordisöömisega lõppenud perekeskse sündmuse kordaminekule aitasid kaasa Torma vallavalitsus, Veski Külalistemaja, Pro Grupp Invest, Liina ja Leimar Must, firmad MaksiBussid ja Rauduks.

“Kodukandi ettevõtmistele peab ikka kaasa aitama,” ütles Leimar Must. Tema on kunagine tormalane, kes praegu juhib Lääne Virumaal Haljalas patju ja tekke valmistavat firmat. Padjad olid kingituseks ka kabeturniiri tunnustamistseremoonial.

Katrin Luhamäe usub, et kabevõistlustest kujuneb Tormas taas traditsioon.

Torma kabeturniir 2017 tulemused

Mehed

I Kalvi Luhamäe

II Ats Hanst

III Aigar Annok

Naised

I Triin Pärsim

II Terje Tähtjärv

III Kätlin Ridal

Lapsed

I Siim Luhamäe

II Kaarel Eerik Kruus

III Markus Aleksander Teppan

Võistlustel osalesid ka Nele Tõnissoo, Jarno Nukka, Katrin Luhamäe ja Jaana Seppa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus