Tormas tähistatakse Carl Robert Jakobsoni sünniaastapäeva

Laupäeval toimub Torma rahvamajas Carl Robert Jakobsoni 166. sünniaastapäevale pühendatud koosviibimine, kus sellest paigast võrsunud ühiskonna- ja kultuuritegelase ning põllumajanduse edendaja kohta avaldavad oma mõtteid ennekõike koduvalla inimesed.

Torma valla kultuurijuht Merle Nisu ütles, et Carl Robert Jakobsoni 166. aastapäeva tähistamisel on oodatud sõna võtma kõik tormalased, kes ärkamisaja suurmehe kohta midagi öelda soovivad.

“Nii tuleb näiteks rääkima Jakobsoni-nimelises Torma põhikoolis asuva Carl Robert Jakobsoni muuseumitoa perenaine Anne Schasmin. Mina räägin Jakobsoni mitmekülgsusest ja tema mõjust tänasele Torma kultuurielule,” märkis Nisu.

Nii kooliõpilastest kui ka õpetajatest koosnev näitering mängib katkendi Carl Robert Jakobsoni näidendist “Artur ja Anna “, mille saamislugu on seotud Tormaga. Näiteringi juhendab Luule Lehtmets.

Pärast koosviibimist viiakse lilli Carl Robert Jakobsoni monumendi juurde. Carl Robert Jakobson veetis Tormas oma noorusaastad ning 1859. aastal alustas ta tööd Torma kihelkonnakooli koolmeistrina, olles ise alles 18-aastane. Tänavune aasta on Torma vallas kuulutatud Carl Robert Jakobsoni aastaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus