Tormas tähistatakse akadeemik Paul Ariste 100. sünniaastapäeva

Rahvusvaheliselt tuntud keeleteadlane Paul Ariste sündis 1905. aasta 3. veebruaril Torma vallas Rääbise mõisas ja sai alghariduse Tõikvere algkoolis. ?Teadlase 100. sünniaastapäeva tippürituseks Torma vallas on 2. veebruaril toimuv konverents ?Paul Ariste ? viljakas soome-ugri keelte uurija.?

Konverentsile on kutsutud esinema Paul Ariste kunagisi aspirante, nüüdseid professoreid, folkloriste ja üliõpilasi nii Eestist kui ka teistest soome-ugri maadest: Soomest, Komist, Marist ja Mordvast. Konverentsi ettevalmistamisel teeb Torma vallavalitsus tihedat koostööd Tartu Ülikooli soome-ugri põlisrahvaste keskuse juhataja Tõnu Seilenthaliga, kes konverentsil ka esineb,” rääkis Torma vallavanem Riina Kull. Tema sõnul on konverentsile eriti oodatud koolide emakeele ja kirjanduse õpetajad, samuti õpilased.

Konverentsi ajaks pannakse Torma rahvamajas üles näitus Paul Ariste aegsest Rääbisest. Näituse koostab kodu-uurija Toivo Õunapuu.

Kevadel on plaanis korraldada Torma ja Sadala põhikooli õpilaste matkad Paul Ariste sünnikohta ja avada akadeemikule mälestuskivi.

Torma valla esindajad osalevad ka akadeemik Paul Ariste sünniaastapäeva üritustel Tartu Ülikoolis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus