Tormas peeti tervisekõnnisarja esimene üritus

20. aprillil toimus Torma mõisas ja radadel kogu pere päev “Kõnni terviseks!”, tegemist oli esimese üritusega tervisekõnnisarjast, mida on plaanis korraldada vähemalt kaks korda aastas.

Tervisekõnnisarjas on kavas tutvustada Torma valla  looduskauneid ja ajaloolisi paiku koos tervisliku tegevusega.

Kepikõnd on väga hea rahvaspordiala, mis sobib igas vanuses ja erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele. Koormust saab valida vastavalt oma võimetele, samas on kasu inimese tervisele märkimisväärne. Kõnd ja kepikõnd on populaarne rohkem naiste hulgas.

Selleks, et pere kurvalt koju ema ootama ei jääks, oli üritus korraldatud kogu pere päevana, kus tegevust jagus igas vanuses kaasalööjale. Kuni kõndijad radadel olid, said kohalolijad joonistada, maalida, võistlusmänge mängida, hobusega sõita, vibu lasta, näomaalinguid teha ja tantsida.

Ilm oli fantastiline. Kõik radadelt tulijad pakatasid rõõmust ning olid oma saavutusega rahul. Rajatud oli 4 kõnnirada: ca 3, 5, 7 ja15 kilomeetri pikkune, kõik looklesid piki Torma ajaloolisi ja looduskauneid paiku.

Kõndijaid jagus küll ainult kahele pikemale rajale. Väiksema pikkusega distantsidele, mis olid rajatud vähese või kogemuseta kõndijale, kedagi välja ei tulnud. Eks uued asjad vajavad ikka pikemat tutvustamist.

Loodame, et sellelt ürituselt osavõtjate positiivsed emotsioonid jõuavad ka kõhklejateni ning järgmisel korral on kõndijaid tunduvalt rohkem.

Torma Huvikodadel on ka oma missioon: läbi taoliste toredate ürituste püüame rahvale tutvustada kauneid, kuid unustusse ja hooletusse jäänud paiku ja kutsume üles neid ühisel jõul korrastama. Igaühe väikese panusega on võimalik suuri tegusid korda saata.

Esimene samm sai tehtud, üks hoov sai ürituseks korda, järgmisena  kutsume rahvast Torma Ringtalli puhastustalgutele, mis toimuvad 1. mail alates kella 11.00, info meie kodulehel www.tormahuvikojad.ee.

Järgmine kõnnipäev toimub oktoobris, täpsem info jõuab meie kodulehele. Seekord oli kõndijaid kohale tulnud Torma ja Jõgeva vallast, Jõgeva linnast, Tartust ja Tallinnast.

Kõikide kõndijate vahel loositi välja toredad auhinnad: maitseõli komplektid, ilusalongi kinkekaart ja algaja surfikoolitus.

ERIKA AASA

blog comments powered by Disqus