Tormas meenutati Anna Raudkatsi

Laupäeval peeti Tormas tantsulooja ja -õpetaja Anna Raudkatsi sünniaastapäevale pühendatud rahvapidu ning ühtlasi tähistati ka kohaliku naisrühma juhendaja Luule Lehemetsa 80 aasta juubelit.

Torma naisrühma vanema  Evi Štukerti sõnul sai juba kuuendat korda teoks rahvapidu, mida korraldatakse paljude tantsude autorile ja tunnustatud pedagoogile Anna Raudkatsile austuse avaldamiseks, tema loomingulise pärandi hoidmiseks ja tutvustamiseks. “Külaliskollektiividest esinesid tänavusel peol Reola segarühm, Türi segarühm, Nõo naisrühm “Madeliin” ja naisrühm “Meie Mari” Laiuselt. Kohale tulla ei õnnestunud naisrühmal Saaremaalt, kes aga oma tervitused saatis.  “Nende  rühmade repertuaaris on ka naisrühma tantsud, millest populaarsemad “Tuljak” ning “Oige ja vasemba”.   Kui “Tuljakut”  tantsivad segarühmad, siis “Oige ja vasemba” sobib nii nendele kui ka naisrühmadele,” selgitas Štukert.

Anna Raudkatsi elust ja loometööst rääkis Torma naisrühma juhendaja Luule Lehemets, kes on nii meie maakonna kui kogu Eesti rahvatantsujuhtidest auväärseimas eas.  Torma rahvamajas  tähistati ka kultuurielu teeneka eestvedaja 80 aasta juubelit. Tema panust rahvakultuuri edendamisel tunnustasid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, maavalitsuse hariduse ja sotsiaalosakonna juhataja kohusetäitja Andi Einaste,  Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt ja Torma vallavanem Riina Kull.  Luule Lehemets pälvis kultuuriminister Laine Jänese aukirja  ja Eesti Rahvamuusika ja Rahvatantsu Seltsi, Eesti Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse  ja Torma valla tänukirjad. Sünnipäevalaulu laulis juubilarile Torma kammerkoor valla kultuurijuhi Merle Nisu juhatusel.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus