Tormas mängiti võrkpalli Raimund Koka mälestuseks

Möödunud laupäeval Torma spordihoones toimunud VIII Raimund Koka (1915–2010) mälestusvõistlusel võrkpallis osales koguni seitse segavõistkonda (kolm naist ja kolm meest) mitmest Eestimaa paigast. Turniiri võitis Jõhvi võistkond. Jõgevamaa võistkondadest mängis kõige paremini kolmanda koha saavutanud Torma Sport.


Võistluste avamisel meenutas ettevõtja ja riigikogu liige Aivar Kokk mõne sõnaga oma isa. „Raimund Kokk oli põline spordimees. Jäneda tehnikumis treenis tema juhendatavas võistkonnas ka tulevane Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel. See võistkond saavutas edu nii kohalikel kui ka üle-eestilistel võistlustel,“ märkis Kokk.
Ka president Rüütel on mitmel puhul toonitanud treener Raimund Koka olulist rolli tema võrkpalluriteel. Pikemalt on seda teemat kajastatud 2005. aastal ilmunud raamatus „Presidendi võrkpallitreener“.

Võrkpallurid on sõbralik seltskond

Peakohtunikuna jälgis laupäevaseid võrkpallilahinguid Torma spordihoone juhataja Aarne Neimann. Kohtunik oli turniiril ka legendaarne Mustvee kooli- ja spordimees Jaan Rahuküla. Samuti kohtunikuks olnud Anna Haava nimelise Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Virge Otsa ütles:
„Tulen alati rõõmuga Raimund Koka mälestusvõistlustele. Võrkpallurid on sõbralik seltskond, kes austab alati mängureegleid.“
Virge Otsa sõnul on varem Raimund Koka mälestusvõistlustel mänginud ka Pala võrkpallurid.
Võrkpallimängud kestsid Torma spordihoones õhtul kella kuueni. Seitse võistkonda mängisid omavahel turniirisüsteemis haaravas konkurentsis. Erinevalt tavapärastest turniiridest tunnistati ka viigilist resultaati ja üks kohtumine (VK Tross – Avinurme) lõppeski 1.1 viigiga. Kaks võidupunkti teenis Avinurme tänu geimipunktidele.
Turniiri võitsid kindlalt Jõhvi võrkpallurid 12 punktiga. Nad võitsid kõik kuus kohtumist võrdse tulemusega 2:0.
Kolm järgmist võistkonda – VK Tross Tartust, SK Torma Sport ja Avinurme – kogusid võrdselt 10 punkti. Paremuse määramisel sai otsustavaks võidetud ja kaotatud geimide suhe. Nii tuli VK Tross teiseks, Torma Sport kolmandaks ja Avinurme võistkond neljandaks. Viies koht kuulus SK Mustvee vene gümnaasiumile (MVG), kuuendaks jäid Tõrva ja seitsmendaks Põltsamaa võrkpallurid.

Nagu alati rikkalik auhinnalaud

Esikolmikusse jõudnud võistkondi autasustati karikate ja võistkonna liikmeid medalitega. Auhinna said ka iga võistkonna parimad mängijad. Kõigile osalenutele kingiti meened.
„Tänavused Raimund Koka mälestusvõistlused tegid huvitavaks tasavägised mängud ja eri paikade võistkondade osalemine. Rõõm, et kodukandi võistkond Tormast kapten Kady-Kairit Kerve eestvedamisel kolme parema hulka tuli,“ arvas Aarne Neimann.
Seitsme omanäolise võistkonna osalemine muutiski seekordse turniiri meeldejäävaks ning pakkus põnevust nii osalejatele kui ka publikule.
Raimund Koka mälestusvõistluste korraldamise idee algataja oli 2012. aastal sporditegelane Villu Ojassalu, kes möödunud sügisel manalateele läks.
Tema, Maret Piirak ja Raivo Meitus on olnud ka seniste võistluste korraldajad. Nüüd hoiavad ja viivad traditsioonilist spordisündmust edasi Aarne Neimann ja Jaan Rahuküla.
„Järgmine võrkpallisündmus Tormas on kunagise tippmängija ja treeneri Vilma Mõtte mälestusturniir, mis saab sel aastal teoks 22. veebruaril,“ teatas Aarne Neimann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus