Tormas mängiti näidendit Anna Raudkatsist

Elvas tegutsev LendTeater käis Torma rahvamajas külas näidendiga „Hopp, Johanna”, mis on pühendatud meie rahvatantsu emale Anna Raudkatsile (1886-1965). Kaasa lõid  rahvatantsurühmad Jõgevamaalt ja endisest Pala vallast, mis praegu Tartumaa koosseisus.


Näidendi „Hopp, Johanna” kirjutas ja lavastas LendTeatri eestvedaja Aire Pajur, kes ise mängis peaosa.

„Esietendus oli Tartu Laulupeomuuseumis, mille tellimusel näitemäng valmiski. Oleme esinenud mitmes Eestimaa paigas ja kutsunud igal pool rahvatantse esitama kohalikud tantsurühmad,” rääkis Pajur.

Torma rahvamajas tulid etendusel tantsupõrandale segarühm Tuuritajad Palalt (juhendaja Malle Weinrauch), naisrühm Lahe Rannalt (juhendaja Julia Tross), segarühm Paunvere Tootsid- Teeled Palamuselt (juhendaja Virve Muser), naisrühm Somel Vaiatust (juhendaja Liina Abram) ja naisrühm Torma (juhendaja Julia Tross).

„Naisrühmaga Torma on meil alati olnud hea kontakt. Seepärast võtsime rõõmuga vastu ka kutse lüüa kaasa  Anna Raudkatsist jutustavas etenduses,” ütles Tuuritajate juhendaja Malle Weinrauch.

 „Rühmad lisasid etendusele  tublisti ehedust,” ütles naisrühma Torma vanem Evi Štukert.

„Oleme kümmekond aastat Tormas Anna Raudkatsile pühendatud sündmusi korraldatud. Temast kõneleva näidendi toomine meie rahvamajja on igati põhjendatud ja väärikas ettevõtmine,” kinnitas Luule Lehemets, Torma teenekas kultuuritegija.

Evi Štukert andis etenduse autorile ja lavastajale Aire Pajurile üle tänumeene.

„Etenduse pealkiri tuli sellest, et Anna Raudkatsi täisnimi on  Johanna Natalie Elisabet Raudkats, ja sellestki, et õppinud Helsingi Ülikoolis, oli ta üks esimesi kõrgharidusega eesti võimlemisõpetajaid ning võimlemise (turnimise) edendaja,” selgitas Aire Pajur.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus